Jaki ekspres do biura wybrać

Ekspres do kawy to urządzenie, bez którego wielu pracowników i pracodawców nie wyobraża sobie pracy w firmie. O korzyściach płynących z picia aromatycznego napoju nie trzeba się mocno rozpisywać, ponieważ większość z nas doświadczyła ich na własnej skórze. Ale co w sytuacji, gdy chcemy kupić ekspres do kawy do firmy? Jakie kryteria powinno spełniać takie urządzenie? W grę na pewno wchodzą koszty, ale nie tylko one powinny stanowić o wyborze ekspresu. Równie ważna będzie liczba pracowników w firmie, rodzaj ekspresu czy układ pomieszczenia, w którym będzie się znajdował.

Od czego zacząć wybieranie ekspresu?

Przed przystąpieniem do wybierania konkretnego urządzenia należy koniecznie zrobić rozeznanie w dziennym zapotrzebowaniu na kawę. Przede wszystkim należy określić liczbę pracowników w firmie, którzy będą korzystać z ekspresu. Niewystarczająco wydajne urządzenie szybko się zepsuje i doprowadzi do konieczności ponownego kupna ekspresu i przechodzenia przez cały proces zakupowy. Zasada „raz a dobrze” sprawdzi się tutaj doskonale. Wystarczy prosta ankieta, w której każdy pracownik określi swoje dzienne spożycie. Bardziej świadomi pracownicy mogą też przedstawić swoje preferencje dotyczące smaku kawy. Mając do dyspozycji konkretne liczby możemy już zawęzić obszar wyszukiwania.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekspresu do biura

U podstaw zakupu firmowego ekspresu do kawy leży wspomniana już dzienna wydajność, a poza nią także łatwość obsługi i konserwacji urządzenia, jego szybkość, sposób aplikowania mleka, wielkość pojemnika na wodę, wielkość samego ekspresu oraz jego wygląd. Ekspres z podłączeniem do sieci wodociągowej z pewnością zaoszczędzi pracownikom czasu potrzebnego na uzupełnianie wody w ekspresie. Nabiera to szczególnego znaczenia w dużych firmach z dużą liczbą pracowników. Ewentualną alternatywę stanowi ekspres z dużym pojemnikiem na wodę. Jeśli znaczna liczba pracowników preferuje kawy mleczne, to warto pomyśleć o ekspresie, którego specjalność stanowią kawy mleczne. Należy też oczywiście mierzyć siły na zamiary i najpierw znaleźć odpowiednie miejsce w siedzibie firmy na ekspres do kawy, najlepiej łatwo dostępne dla wszystkich pracowników i o odpowiednich wymiarach przystosowanych pod ekspres.

Poniżej przygotowaliśmy kilka top list ekspresów do biura. Najbardziej sensowny podział, to podział na ilość kaw, które ma przygotować ekspres w ciągu dnia.  Model są poukładane od najlepszego, jednak każdy z tej listy spełni swoje zadanie. Jeśli masz problem z wyborem ekspresu do biura zapraszamy do kontaktu.

Top 10 ekspresów do biura:

 1. Jura WE8
 2. Jura X8
 3. FRESCO F12 Big Plus
 4. Dr. Coffee F11 Big Plus
 5. Jura E8
 6. Saeco Magic M2
 7. Melitta Barista T Smart
 8. Melitta CI Touch
 9. Jura WE6
 10. Saeco Aulika EVO TOP HSC

Top lista ekspresów do biura powyżej 80 kaw dziennie:

 1. FRANKE A300
 2. Jura X8
 3. Jura Giga X3c
 4. Dr. Coffee Minibar S
 5. FRESCO F12 Big Plus
 6. Dr. Coffee F11 Big Plus

Top lista ekspresów do biura na 30-60 kaw dziennie:

 1. Jura WE8 
 2. FRESCO F12 Big Plus
 3. Dr. Coffee F11 Big Plus 
 4. Dr. Coffee F10
 5. Saeco Magic M2
 6. Saeco Aulika EVO Top HSC 

Top lista ekspresów do biura do 30 kaw dziennie:

 1. Jura Z10
 2. Jura E8 
 3. Melitta T Smart 
 4. Melitta TS Smart 
 5. Melitta CI Touch 
 6. Jura E6 
 7. Saeco Aulika Focus 
 8. Saeco Royal OTC 2020 

Najlepsze ekspresy do biura

Potrzeby biur są na tyle zróżnicowane, że ciężko powiedzieć który ekspres będzie najlepszy. Do niektórych wymagań doskonale sprawdzi się nawet ekspres kapsułkowy, czy przelewowy. Najczęściej jednak, wybór pada na ekspres automatyczny. Oferuje on zdecydowanie najwyższą jakość kawy i największą funkcjonalność. Kawy przygotowywane są dosłownie za pomocą jednego przyciśnięcia ekranu. Może zdarzyć się tak, że w firmie będziemy mieli samych doświadczonych koneserów espresso, więc nic nie stoi na przeszkodzie zainwestować w ekspres kolbowy.

Przy ekspresie do kawy toczy się życie towarzyskie w firmie, które napędza pracowników do dalszej pracy. Ekspres do kawy powinien zatem sprzyjać temu procesowi w jak największym stopniu. Jeśli ekspres będzie zbyt skomplikowany w obsłudze i w konserwacji, tylko zirytuje pracowników i przyniesie więcej szkód niż korzyści. Tak samo jeśli będzie stał w niewłaściwym miejscu z utrudnionym dostępem do zbiornika na wodę czy kawę. Dobrze przemyślany zakup ekspresu pomoże więc w rozwoju firmy i pozytywnie zmotywuje pracowników do jeszcze bardziej efektywnego działania.

Polecamy sprawdzić naszą kategorię ekspresy do biurowe lub skontaktować się z nami w celu najlepszego wyboru urządzenia.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do biura (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

 • Ekspres do kawy JURA X8

  Ekspres do kawy JURA X8

  Original price was: 12999,00 zł.Current price is: 12399,00 zł. brutto Promocja! -5%
 • Ekspres do kawy JURA WE8 Dark Inox (EA)
  Ekspres do kawy JURA WE8 Dark Inox (EA)

  GWARANCJA 25 MIESIĘCY NA FV

  Ekspres do kawy JURA WE8 Dark Inox (EA)

  8999,00  brutto
 • Ekspres do kawy JURA GIGA X3c G2 (stałe przyłącze wody)

  Ekspres do kawy JURA GIGA X3c G2 (stałe przyłącze wody)

  Original price was: 23999,00 zł.Current price is: 23399,00 zł. brutto Promocja! -3%
 • Ekspres do kawy Melitta® BARISTA T SMART® F83/1-101 Silver (bez pojemnika na mleko)Ekspres do kawy Melitta® BARISTA T SMART® F83/1-101 Silver (bez pojemnika na mleko)

  Ekspres do kawy Melitta® BARISTA T SMART® F83/1-101 Silver (bez pojemnika na mleko)

  Original price was: 3998,00 zł.Current price is: 3489,00 zł. brutto Promocja! -13%
 • Ekspres do kawy JURA Z10 Aluminium BlackEkspres do kawy JURA Z10 Aluminium Black

  Ekspres do kawy JURA Z10 Aluminium Black

  11799,00  brutto
 • Ekspres do kawy FRANKE A300

  Ekspres do kawy FRANKE A300

  33711,84  brutto
 • Ekspres do kawy Fresco F12 Big PLUS Piano Black

  NOWOŚĆ

  Ekspres do kawy Fresco F12 Big PLUS Piano Black

  Original price was: 9999,00 zł.Current price is: 8990,00 zł. brutto Promocja! -10%
 • Ekspres do kawy JURA E8 Dark Inox (EC)Ekspres do kawy JURA E8 Dark Inox (EC)

  Ekspres do kawy JURA E8 Dark Inox (EC)

  5699,00  brutto