Kawy z certyfikatem Fairtrade

Coraz większa liczba kawoszy intersuje się pochodzeniem i jakością kupowanych ziaren. Śledząc trendy na rynku możemy zauważyć, że znacząco wzrosła sprzedaż kaw Speciality, kaw BIO, czy kaw sygnowanych przeróżnymi certyfikatami. Ma to związek nie tylko z globalizacją i coraz szerszą dostępnością produktów marki premium, ale i z rosnącą świadomością konsumentów. Coraz częściej wybiera się produkty nie patrząc tylko i wyłącznie na ich jakość oraz cenę. Duże znacznie ma również proces produkcji i wpływ produktu na środowisko. Rozumiejąc rosnące wymagania konsumentów i w pełni je popierając, wprowadziliśmy do naszej oferty kawy z certyfikatem Fairtrade. Kupując je przyczyniasz się do rozwoju małych plantacji i wzrostu jakości warunków pracy w ubogich regionach.

Co to jest Fairtrade?

Jak sama nazwa wskazuje, Fairtrade to rodzaj certyfikacji Sprawiedliwego Handlu. W skrócie oznacza to, że ziarna trafiające do paczki sygnowanej certyfikatem Fairtrade pochodzą z kontrolowanych upraw, gdzie weryfikowane są warunki pracy oraz wysokości wynagrodzeń. Największy wpływ ma to na ubogie regiony Ameryki Południowej, Oceanii, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki temu każda osoba pracująca nad produkcją kawy na każdym jej etapie jest traktowana godnie i uczciwie. Przekłada się to nie tylko bezpośrednio na jakość życia pracowników oraz właścicieli mniejszych plantacji, ale również na jakość samych ziaren. Odpowiednie wynagrodzenie pozwala inwestować w infrastrukturę przyczyniającą się do lepszego rozwoju krzewów kawowca i co za tym idzie, samych ziaren. Co więcej, małe lokalne uprawy należące do programu Fairtrade posiadają realny wpływ na decyzje i działania podejmowane przez tę organizację globalnie. Kupując więc kawy sygnowane logiem Fairtrade, masz gwarancję najwyższej jakości ziaren i wspierasz mniejsze społeczności kawowe.

Nasza oferta kaw Fairtrade

W naszej ofercie znajdują się kawy sygnowane certyfikatem Fairtrade zarówno od popularnych producentów takich jak Tchibo, ale i od rodzinnych włoskich palarni z tradycjami, takich jak Biancaffe. Naszą pełną ofertę kaw Fairtrade znajdziesz poniżej.