Ekspresy do kawy są mocno zróżnicowane, ale pozwalają zawsze na to samo. Ich główną funkcją jest przecież tworzenie pysznych napojów. Jeżeli jednak chcesz robić je szybciej i łatwiej, przy osiąganiu lepszych efektów, powinieneś skierować swoją uwagę na ekspresy automatyczne. To one będą bowiem same wykonywać tę najcięższą pracę. Ty musisz jedynie je włączyć i obsłużyć, co dla nikogo nie powinno być większym problemem. Bez dwóch zdań powinieneś jednak o nim pomyśleć, jeżeli tylko wciąż nie pojawił się on wśród elementów wyposażenia twojego domostwa.

Podczas wybierania ekspresu należy zwrócić uwagę na ekspres automatyczny! Niska cena takiego urządzenia może powodować wysokie koszty eksploatacji. Pomyśl gdzie ekspres będzie stał czy będziesz w stanie wygodnie uzupełniać zbiornik na wodę. Czy nasz ekspres automatyczny ma spieniacz do mleka, czy możemy używać tylko kawy ziarnistej czy też mielonej, czy przygotuje espresso, latte macchiato, latte, cappuccino, ile ma barów, jaka jest pojemność zbiornika na wodę.

Szukając idealnego ekspresu do kawy dla domu, musisz wiedzieć, czego od niego w ogóle oczekujesz. Dobry ekspres to dobry system spieniania mleka. Niektórym zależy wyłącznie na tym, by móc zawsze zaparzać perfekcyjną klasyczną czarną kawę. Nie wszyscy lubują się w dodatkach w stylu spienionego mleka. W pierwszej kolejności określ więc swoje indywidualne wymagania. Jeżeli natomiast chciałbyś, by twój ekspres do kawy działał dokładnie tak samo jak ten, którego spotykasz czasem w kawiarniach, powinieneś przyjrzeć się jego funkcjom. Tylko wybrane urządzenia pozwalają bowiem serwować różne odmiany tradycyjnej kawy, takie jak espresso czy cappuccino. Jeżeli sam lubisz wypić od czasu do czasu coś takiego, sięgnij po automatyczny ekspres ciśnieniowy. Takie ekspresy do kawy zawsze tworzą świeże i pyszne napary. Parzą je bowiem pod odpowiednio wysokim ciśnieniem i wykorzystują optymalną temperaturę wody. Bo, choć dla wielu wyda cię to dziwne, kawa nie powinna być zalewana wrzątkiem. Nawet jeśli sam o tym nie wiesz, twój ekspres do kawy na pewno będzie o tym pamiętać. A tylko kawa zalana gorącą, lecz nie wrzącą wodą wydobywa z ziaren ich najprawdziwszy aromat i fantastyczny smak.

Najbardziej popularne i chwalone są ekspresy marki jura, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu są jednymi najlepiej wykonanych urządzeń. Przygotowują bardzo dobrą kawę, mają oryginalny design który doda stylu twojej kuchni.

Ekspres ciśnieniowy do kawy jest odmianą specjalistycznego urządzenia, które na przestrzeni lat zyskało olbrzymią popularność, dzięki której zdecydowanie wzrósł na nie popyt. Dziś każdy chce coś takiego mieć u siebie w domu. A to dobrze, bo ekspresy można już teraz uznać za niemalże nieodłączne i bardzo ważne elementy wyposażenia każdej kuchni. Jeżeli dopiero co projektujesz to pomieszczenie lub właśnie zacząłeś je wypełniać różnorodnymi urządzeniami, koniecznie pomyśl o tym, by kupić jeden porządny sprzęt do zaparzania kawy. Ekspres to taki produkt, który na pewno warto mieć.

Zalety posiadania własnego ekspresu do kawy

Masz wrażenie, że ekspres do kawy to totalnie zbędny wydatek, na który ludzie decydują się wyłącznie z powodu jakiegoś dziwnego kaprysu? Na ogół żyjesz dość oszczędnie, więc zakładasz, że tańsze będzie dla ciebie kupowanie pojedynczych kawek w przydrożnych budkach i robienie ich z mieszanek rozpuszczalnych? W takim razie żyjesz w sporym błędzie. Bo domowy ekspres do kawy absolutnie warto mieć i to z kilku powodów.

Powód numer jeden – prostota działania urządzenia. Już lata temu minęły czasy, w których ekspresy do kawy były trudne w obsłudze. Dziś każdy jest w stanie z nich skorzystać. Nie musisz być ekspertem od nowoczesnych technologii, by po prostu wcisnąć odpowiedni guzik i poczekać kilka minut, aż napój zostanie przygotowany. Ta prostota ułatwi ci również codzienne życie. Bywają przecież takie dni, w trakcie których jesteś tak bardzo zajęty, ze brak ci nawet tych kilku minut na zaparzenie wody i zalanie kawowej mieszanki. A ekspres do kawy zrobi to wszystko za ciebie. Musisz go tylko włączyć i wcisnąć guzik, by już po chwili kosztować przepysznego napoju.

Kawa ziarnista przygotowana w wysokojakościowym ekspresie na pewno spełni też wymagania twoich kubków smakowych. A nie zawsze kawiarnie potrafią im sprostać. Na ostateczny smak i aromat napoju wpływ mają nawet drobne szczegóły, czyli chociażby to, kto się nimi zajmie. A żaden człowiek nie jest nieomylny. Nawet najlepszy baristom zdarza się popełniać pewne błędy, przez które kawa przestaje smakować tak dobrze jak zawsze. Ekspres do kawy gwarantuje ci natomiast bezcenną powtarzalność. Za każdym razem w dokładnie taki sam sposób tworzy konkretne napoje. Możesz być więc pewien, że zawsze będą one smakować doskonale, jeśli tylko użyjesz dobrych ziaren.

Ekspresy do kawy fantastycznie uzupełnią też domowe przestrzenie robocze. A coraz więcej osób w dzisiejszych czasach pracuje zdalnie. Jeśli ty też to robisz i aktualnie jesteś na home office, na pewno przyda ci się taki ekspres, który stanie się namiastką prawdziwego biura.

Ekspresy automatyczne ułatwiają nam życie. Posiadają filtr zbiornik na wodę dzięki czemu smak kawy jest jeszcze lepszy. Przyspieszają nam parzenie kawy, a dysza do spieniania mleka tworzy idealną piankę. Pojemnik na kawę utrzymuje zapas kawy w dobrej kondycji. Nasze urządzenie w porównaniu do ekspresów kolbowych czy przelewowych wykonują automatycznie czyszczenie. Wysokie ciśnienie podczas parzenia poprawia moc kawy.

Wszyscy przywykliśmy przecież do bezustannego picia kawy. Prawdopodobnie ciężko byłoby ci przeżyć chociażby jeden dzień bez kofeiny, a skoro tak często sięgasz po ten napój, potrafisz już nieco szerzej omówić jego smak, zapach czy ogólną jakość. Przestałeś zadowalać się kawą wykonaną z rozpuszczalnej mieszanki i mleka w proszku. Nawet gdy odwiedzasz kawiarnię, nie zawsze jesteś zadowolony z jakości oferowanych ci napojów, zwłaszcza gdy płacisz za nie grube pieniądze – a zwykle tak właśnie jest. Czy nie lepiej zatem mieć swój własny domowy ekspres do kawy i używać go w dowolny sposób? Napój przygotowany w tym automatycznie działającym urządzeniu potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Działa on bowiem schematycznie. Sam doprowadza do tego, że kawa przepięknie pachnie i jeszcze lepiej smakuje. Ty niczym nie musisz się przejmować, bo wystarczy, że nauczysz się obsługiwać ekspresy do kawy. Trudne to nie jest. Już po jednokrotnym przeczytaniu instrukcji dołączonej do pudełka będziesz mógł zaserwować całej rodzinie wybrane kofeinowe napoje.

Wybierając ekspres – najważniejsze okazuje się więc to, że ekspres do kawy pozwala ci cieszyć się ukochanym smakiem zawsze – niezależnie od pory dnia czy nocy. W każdej chwili możesz go włączyć i przygotować jakiś napój. Nie musisz wychodzić z domu czy ustawiać się w kolejkach w kawiarni. W tym momencie ekspresy do kawy nie są też jakoś specjalnie drogimi urządzeniami. Jeżeli chcesz, taki sprzęt możesz kupić już za dwieście czy trzysta złotych. 

Nietypowe zalety ekspresów do kawy

Wszyscy raczej wiedzą o tym, jakie są podstawowe korzyści wynikające z picia świeżo zmielonej kawy. Jednocześnie są one powodami, dla których warto kupować domowe ekspresy do kawy. Te urządzenia pozwalają na uzyskiwanie niesamowicie wysokiej jakości wszystkich tworzonych w nich naparów. Jak to zaznaczają sami ich producenci, kawa z ekspresu smakuje zwykle tak dobrze jak ta z kawiarni, a nierzadko nawet i lepiej. O tym wie jednak każdy przeciętny klient. Czy istnieją więc jeszcze jakieś nieoczywiste powody, dla których warto by było sięgnąć po ekspres do kawy i go po prostu kupić?

Już jeden rzut oka na sklepową półkę z ekspresami do kawy wystarczy do tego, by uznać je za niesamowicie nowoczesne urządzenia. Ta nowoczesność uwidacznia się w ich wizerunku. Design współczesnych ekspresów do kawy nie pozostawia wiele do życzenia, bo zwykle jest dokładnie przemyślany i specjalistycznie opracowany. A to właśnie on sprawia, że nowoczesny ekspres do kawy nie jest już wyłącznie urządzeniem funkcjonalnym, a staje się wręcz dodatkowym elementem uzupełniającym wystrój kuchni. Można nawet dopasować go do istniejącej już aranżacji. Ekspresy do kawy mają swoje liczne odmiany. Różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem i najdrobniejszymi konstrukcyjnymi detalami. Nie ma dwóch identycznych urządzeń tego rodzaju. Każdy ekspres do kawy jest swoistym dziełem konkretnego producenta, czymś o wysokich walorach estetycznych. A zdecydowanie warto dekorować domowe pomieszczenia urządzeniami, które przy okazji mają jakieś określone funkcje. Nierzadko ekspres ozdobi dom lepiej od kolejnej bezużytecznej firanki czy obrazka zawieszonego na ścianie.

Ta dodatkowa wartość dekoracyjna może być więc bardzo ważną zaletą ekspresów do kawy. Przeglądając te urządzenia, warto patrzeć zarówno na ich ogólną funkcjonalność i wszelkie dodatkowe funkcje, jak i na sam design. Taki ekspres sprawi, że kuchnia od razu stanie się nowocześniejszym miejscem. Aż przyjemniej będzie się spędzać w niej czas.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do domu (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów) lub zobacz całą kategorię ekspresów domowych:

Ekspresy automatyczne do 2000 złotych  a może do 1500zł. W tym małym poradniku / rankingu przedstawiamy ekspresy do 1-2 tys. zł. Ekspres to urządzenia, które oferują dość sporą funkcjonalność i nowoczesny design. Przy zakupie na taką kwotę należy liczyć się z pewnymi kompromisami, niemniej jednak parzenie kawy w takim ekspresie powinno dostarczyć sporej przyjemności. Szczególnie że urządzenia z tej półki cenowej potrafią nie tylko przyrządzić wiele rodzajów napoi od mocnego espresso po delikatne kawy mleczne, lecz także podgrzać wodę.

Przy odpowiadaniu sobie na pytanie jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, należy dobrze zastanowić się nad kwestiami takimi jak jego przeznaczenie czy miejsce, w którym będzie stał. Ekspresy do 2000 złotych nadają się raczej do użytku domowego lub ewentualnie niewielkiej gastronomii. Parzenie w nich więcej niż kilkunastu kaw dziennie może doprowadzić do szybkiego zużycia ekspresu i konieczności zakupu nowego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że ekspresy automatyczne z tej półki cenowej są nietrwałe. Zastosowane w nich materiały pozwalają na długie użytkowanie, jeśli tylko użytkownik będzie dbał o swój ekspres i używał go zgodnie z możliwościami oferowanymi przez ekspres.

kod rabatowy na kawę

Materiały, których użyto do produkcji ekspresów ciśnieniowych z tego segmentu są nie tylko trwałe, ale też składają się na wysoce estetyczną całość. Mimo stosunkowo niskiej ceny urządzenia te cechują się nowoczesnych wyglądem, który doda charakteru niejednemu pomieszczeniu. W środku zaś umieszczono wiele elementów, dzięki którym ekspres zmieli i zaparzy świeżą kawę czy sam poinformuje o konieczności uzupełnienia wody lub odkamieniania. Co więcej, nawet na tym pułapie cenowym można znaleźć urządzenia z funkcją przygotowywania kawy mlecznej za pomocą dotknięcia jednego przycisku.

Ekspres do 2000 złotych przez wielu może być uważany za tani ekspres do kawy, ale z pewnością zadowoli gusta niejednego wielbiciela kawy i będzie stanowił dobrą inwestycję na długi czas.  Jeśli jednak interesuje cię ekspres do kawy z innego przedziału cenowego polecamy sprawdzić inne w naszej ofercie.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • upewnij się że ekspres ma system One Touch (czyli przygotowanie kawy mlecznej jednym przyciskiem)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni
 • ekspresy w tej cenie nie nadają się do biur

Każdy ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy! Zapraszamy do kupienia kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 2000 zł (dostawa w około 24h):

 

Ekspres do kawy w naszych domach

Gdy już przejrzymy ekspresy do kawy z niższego progu, ale żaden nie spełni naszych oczekiwań i ciągle będziemy zastanawiać się który ekspres wybrać, warto pomyśleć o zwiększeniu swojego budżetu. Ekspres do kawy do 3000 zł a może do 2500zł do użytku domowego i nie tylko. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 2-3 tys. zł który z pewnością zaoferuje użytkownikowi więcej udogodnień i pozwoli przygotować jeszcze smaczniejszą kawę w jeszcze większej liczbie wariantów. Urządzenie w tym przedziale cenowym ciągle jeszcze będzie posiadało swoje ograniczenia, ale taki zakup z pewnością usatysfakcjonuje niejednego użytkownika.

Automatyczne ekspresy do 3000 zł podobnie jak ich odpowiedniki z niższego progu cenowego są w pełni zautomatyzowane. To oznacza, że cały proces od mielenia przez parzenie kawy po czyszczenie i konserwację ekspresu można łatwo kontrolować za pomocą przyciśnięć kilku przycisków i wskaźników. Różnica polega jednak na tym, że urządzenia z tej półki cenowej częściej wyposażono w dotykowe, kolorowe panele LED. Taki wyświetlacz daje nie tylko większą wygodę i pewność użytkowania, ale wygląda nowocześniej. Urządzenia z tej kategorii cechuje również lepsza jakość zastosowanych materiałów. Tworzywo sztuczne jest bardziej odporne na zarysowania, mniej odcisków palców zostaje na urządzeniu, tacki mniej się rysują, a zastosowane w obudowie ekspresu akcenty, np. z chromu, podkreślają stylowy wygląd urządzenia. Młynek w takich urządzeniach wyciszono i choć ciągle wydaje donośny odgłos mielenia, to robi to ciszej niż w ekspresach z niższej półki cenowej.

kod rabatowy na kawę

Niektórzy producenci przyjmują też podejście odwrotne i zamiast rozbudowywać kolejne funkcje ekspresu starają się dopracowywać istniejące rozwiązania, tak by ekspres miał mniejszy zakres funkcji, ale korzystał z nich na maksimum możliwości. Zamiast dokładać kolejne stopnie mielenia kawy w młynku, producenci mogą dopracować jego kąt mielenia, by skrócić czas mielenia kawy i podnieść jeszcze jakość całego procesu. Ekspres do kawy, który robi latte, to fajny gadżet, ale liczbę kolejnych wariantów kawy mlecznej można na przykład ograniczyć na rzecz systemu pulsacyjnego, który wydobywa z ziaren kawy jeszcze więcej aromatu i smaku – niezbędnych elementów dobrego espresso.

To użytkownik musi zdecydować, czego oczekuje od swojego urządzenia, szczególnie że w tym progu cenowym można już przebierać w bardzo dobrych jakościowo urządzeniach.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 3000 zł (dostawa w około 24h):

Jeśli tu trafiłeś to znaczy że szukasz ekspresu do kawy do 4 tys. zł a może do 3500zł. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 3-4 tys. zł.

kod rabatowy na kawę

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 4000 zł (dostawa w około 24h):

Jeśli tu trafiłeś to znaczy że szukasz ekspresu do kawy do 5 tys. zł  a może do 4500zł. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 4-5 tys. zł. W tym artykule znajdziesz również ekspresy do kawy do 6000zł, 7000zł.

kod rabatowy na kawę

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Czego możemy oczekiwać:

 • ekspres do 5 tys. przygotuję nam kilkanaście kaw dziennie nada się do małego biura
 • wyższej jakości materiałów
 • dobrego designu
 • przy dobrej konserwacji ekspres powinien pracować bez awaryjnie kilka lat

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 5000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 6000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 7000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

W naszych ekspresach do kawy używamy różnej jakości wody mniej lub bardziej twardej co powoduje osadzanie się kamienia wewnątrz urządzenia. Osad ten należy systematycznie usuwać aby zachować sprawne działanie ekspresu i nie narazić się na dodatkowe koszty napraw. Należy pamiętać że ekspres uszkodzony przez kamień nie podlega gwarancji producenta.

Jak odkamienić ekspres do kawy

Krok 1: usuwamy wodę z pojemnika na wodę
Krok 2: usuwamy fusy i wodę z tacki
Krok 3: usuwamy filtr do wody z pojemnika na wodę (jeśli się tam znajduje)
Krok 4: w osobnym pojemniku przygotowujemy odpowiednią mieszankę płynu do odkamieniania z wodą lub rozpuszczamy zalecane przez producenta tabletki w odpowiedniej ilości wody.
Krok 5: postępujemy zgodnie z poleceniami jakie wyświetla ekspres
Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do ekspresu.

Czym odkamienić ekspres do kawy

Kiedy nasze urządzenie jest jeszcze na gwarancji należy używać produktów zalecanych przez producenta. Informacja czym powinniśmy odkamienić dany ekspres marki np.: Saeco, Jura czy Delonghi znajduje się w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia. Najczęściej są to tabletki do rozpuszczenia w wodzie lub specjalny płyn.

Jeśli nasze urządzenie jest już po okresie gwarancji możemy zastosować uniwersalny płyn do odkamieniania Coffix odkamieniacz do ekspresów. Mieszamy płyn w proporcji 10% odkamieniacza do 90% wody. Ilość mieszanki płynu z wodą jaką należy przygotować jest opisana w instrukcji lub oznaczona na pojemniku na wodę do ekspresu. Dla przykładu do ekspresu Jura A7 należy przygotować 500ml wody z odkamieniaczem, czyli wlewamy 50ml płynu i 450ml wody. Zalecamy odkamienianie ekspresy przy użyciu płynu.

Dostępne są również alternatywne tabletki do rozpuszczenia w wodzie lecz nie polecamy tego rozwiązania ponieważ nie rozpuszczona tabletka może zapchać pompę w ekspresie. Ten problem nie dotyczy oczywiście produktów w tabletkach które przygotował producent ekspresu.

Jak często odkamieniamy ekspres

Ekspres poinformuje nas na wyświetlaczu kiedy należy wykonać odkamienianie. Średnio robimy to od 12 razy do roku wszystko zależy od jakości wody. Nasz serwis ekspresów zaleca odkamieniać co 5kg zużytej kawy. Podczas pierwszego uruchomienia naszego ekspresu należy poprawie ustawić test twardości wody, zaznaczyć czy używamy filtra. Wszystko to ma wpływ na to jak często urządzenie będzie informowało nas kiedy należy wykonać czyszczenie. Zalecamy używania filtrów w zbiorniku na wodę lub filtrów, filtrów w dzbankach lub innego rodzaju filtry usuwające kamień. Poprawi to jakość wody, która zabezpieczy nasz ekspres przed uszkodzeniami oraz jakość kawy.

Wyżej wymienione metody odkamieniania zadziałają do takich modeli jak: Saeco Lirika OTC, Jura E6, Jura E8, Jura S8, Jura Z6, Jura ENA8, Jura D6, Melitta CI Touch, Melitta Barista T Smart, Melitta Passione, Nivona CafeRomatica 769, Nivona CafeRomatica 779, Nivona CafeRomatica 520, Nivona CafeRomatica 789, Nivona CafeRomatica 825, Nivona CafeRomatica 820, Nivona CafeRomatica 970 i podobne.

Odkamienianie ekspresu sodą i inne domowe metody

Tak zwane odkamienianie metodą domową czyli sodą lub kwaskiem cytrynowym jest częstym pytaniem użytkowników poszukujących taniej metody na czyszczenie ekspresu. Soda nie rozpuszcza wapnia więc takie czyszczenie nie przyniesie efektu, zaś kwasek cytrynowy owszem usuwa kamień lecz ciężko przewiedzieć proporcje jakie powinniśmy zastosować. Soda może uszkodzić elementy plastikowe ekspresu, zaparzacz i rurki doprowadzające wodę i kawę a także uszczelki. Dedykowane środki nie są drogie koszt jednego cyklu usuwania kamienia specjalnym środkiem to około 5zł więc nie warto narażać ekspres na uszkodzenie.

 

Polecane produkty do odkamieniania ekspresu (dostawa w około 24h): 

Biały ekspres do kawy to wciąż rzadko spotykane urządzenie w ofercie producentów. Nie wiadomo czy to producenci bardziej boją się tego koloru, czy może przyszli nabywcy, którzy nie zgłaszają nawet producentom potrzeby posiadania ekspresu do kawy w takim kolorze. Tymczasem biały ekspres  może stać się dużo lepszym wyborem niż ekspres w „standardowym” kolorze, co postaramy się udowodnić w kilku punktach poniżej.

Ekspres do kawy w białej kuchni

W ostatnich latach modne stały się jasne, skandynawskie wnętrza. Minimalistyczny wystrój otwiera nasze pomieszczenia, czyniąc je bardziej przestronnymi, a dobrane ze smakiem meble i dodatki tworzą atmosferę komfortu, na myśl o którym robi nam się ciepło. Czy zatem warto zakłócać domowy porządek źle zaznaczonymi akcentami? Odpowiedź jest prosta. A jednak wiele osób, z przyzwyczajenia lub obawy, stawia w jasnej kuchni ciemny ekspres do kawy, który burzy harmonijny porządek i kłuje w oczy. Dlatego nie trzeba się bać, ekspres w białym kolorze doskonale wkomponuje się w jasne wnętrze i doda mu charakteru.

Wystarczy spojrzeć – oto przykład kuchni z jasnym ekspresem:

Naprawdę warto zainwestować w jasny ekspres, szczególnie z uwagi na fakt, że urządzenie stanie w mocno eksponowanym miejscu, jakim jest kuchnia. Każdy przecież chciałby, aby jego mieszkanie prezentowało się bez zarzutu.

Czyszczenie białego ekrepsu

To nieprawda, że biały ekspres brudzi się mocniej niż czarny. Wiele oczywiście zależy od sposobu użytkowania ekspresu czy materiałów, z których go wykonano, ale naszym zdaniem ekspres w jasnym kolorze łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ nie widać na nim kurzu tak jak na czarnym ekspresie, a materiały, z których go wykonano, ułatwiają szybkie czyszczenie.

 

Oto nasze propozycje białych ekspresów do kawy (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

Badania dowodzą, że 70% osób w Polsce pije kawę regularnie, a prawie 50% nie wyobraża sobie bez niej poranka. Wśród obu grup znajduje się cała masa wielbicieli kaw na bazie mleka. Trudno bowiem o lepsze połączenie niż aromatyczna kawa i mleko, które daje kawie lekką słodycz, aksamitną teksturę i piękną koronę z piany. Mleko z pewnością wzbogaci smak kawy, ale należy dodawać je umiejętnie. Nie każde mleko nadaje się do kawy, nie bez znaczenia pozostaje też kwestia rodzaju kawy, do której mleko dodamy, czy użyty ekspres. Do tego dochodzą też oczywiście indywidualne preferencje. Przeczytaj niniejszy poradnik, aby dowiedzieć się, jak dodawać mleko do kawy.

Jakie mleko do kawy

Powszechna opinia głosi, że najlepsze mleko do kawy to mleko o wysokiej zawartości białka i tłuszczu. Badania naukowe poparte wieloletnimi doświadczeniami baristów dowodzą, że mleko krowie z przedziału 3–4% tłuszczu najlepiej spełnia swoją rolę w uniwersalnym podejściu, czyli takim, które przypadnie do gustu większości kawoszy. Piana powstała z mleka o takiej zawartości tłuszczu będzie gęsta, drobnopęcherzykowa i długo utrzyma się na powierzchni kawy. Mniejsza lub większa zawartość tłuszczu w mleku utrudni zrobienie idealnej piany – w pierwszym przypadku piana będzie zbyt „cienka” i szybko opadnie, natomiast ze zbyt gęstego mleka może w ogóle nie udać się zrobić pianki. Zbyt tłuste mleko może też zupełnie przysłonić smak kawy.

Olbrzymie znaczenie ma również temperatura mleka do kawy. Najlepsze mleko do przygotowywania mlecznej piany to zimne mleko, wyjęte prosto z lodówki lub z wygodnej chłodziarki do mleka. Po spienieniu mleko powinno mieć nie więcej niż 60–70 stopni Celsjusza.

Oczywiście kwestia świeżości mleka nie powinna nawet podlegać dyskusji. Nie zaleca się też ponownego podgrzewania podgrzanego wcześniej mleka. W przeciwnym razie kawa będzie miała „przypalony” i gorzkawy posmak.

Jakie mleko do kawy latte

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy istnieje najlepsze mleko do latte – czy może jakiś rodzaj mleka w cudowny sposób zmieni naszą kawę w latte-cudo. Tymczasem prawda jest banalna: nie ma mleka przeznaczonego specjalnie do latte, bo do przygotowania tego rodzaju kawy może posłużyć w zasadzie dowolne mleko spełniające przedstawione wyżej parametry zawartości tłuszczu i białka. Ale paradoksalnie właśnie ta uniwersalność przemawia na naszą korzyść, ponieważ chcąc przygotować pyszne latte, będziemy mogli kupić mleko dostępne w każdym sklepie spożywczym. Należy po prostu sięgnąć po mleko spełniające kryteria spieniania i pamiętać o pewnych zasadach dotyczących spieniania mleka oraz fakcie, że latte robi się w proporcjach 1:3 (jedna porcja kawy na co najmniej 3 porcje mleka).

Jakie mleko do kawy z ekspresu

Kawę z mlekiem możemy stworzyć samodzielnie, to znaczy najpierw samemu przygotować espresso, jeśli posiadamy ekspres kolbowy lub parzymy kawę w kawiarce, a później spienić mleko i dodać je do espresso. W innym przypadku możemy posłużyć się automatycznym urządzeniem. Automatyczny ekspres do kawy przygotuje kawę mleczną za nas, po naciśnięciu jednego guzika. Najlepiej do tego celu nada się mleko krowie. Mleko roślinne może zatykać przewody w ekspresie, dlatego nie poleca się używania go z automatycznym ekspresem. Jeśli jednak dysponujemy takim urządzeniem, a mimo to chcielibyśmy zrobić kawę z mlekiem roślinnym, to lepiej do tego celu użyć osobnego spieniacza do mleka. Należy tylko pamiętać, że każdy rodzaj mleka, niezależnie od tego, czy jest to mleko pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego, posiada swoje właściwości i będzie zachowywać się inaczej w trakcie spieniania i po nim oraz nada kawie odmienny smak.

Jakie mleko używać do spieniania

Jak już zostało wcześniej wspomniane, rodzaj stosowanego mleka wpływa na powodzenie w przygotowaniu kawy, a także jej smak. Najbardziej popularne wciąż pozostaje mleko krowie ze względu na największą dostępność, łatwość „obsługi” oraz smak, jaki nadaje kawie. Mleko do spieniania kawy powinno być zimne, w temperaturze ok. 4 stopni Celsjusza, więc najlepiej używać mleka świeżo wyjętego z lodówki. Niektóre urządzenia do parzenia kawy mają wbudowane pojemniki chłodzące mleko, co eliminuje konieczność sięgania do lodówki po karton lub butelkę mleka i odkładania ich każdorazowo z powrotem.

Oczywiście poza mlekiem krowim do spieniania można też używać innych rodzajów mleka, choćby coraz popularniejszych mlek roślinnych. Każdy z tych rodzajów posiada inne właściwości i zachowuje się inaczej podczas spieniania, a zatem wymaga też nieco innych czynności, oraz daje inne rezultaty w postaci różnej trwałości i grubości piany czy po prostu smaku, jaki nadaje kawie.

Jak się spienia mleko w ekspresie ciśnieniowym

Spienianie mleka w ekspresie ciśnieniowym jest stosunkowo łatwe. Należy tylko zapamiętać i wyćwiczyć odpowiednie ruchy oraz pilnować prostych zasad dotyczących spieniania, by proces ten pozwalał nam za każdym razem otrzymać idealnie spienione mleko.

Wiele ekspresów do kawy posiada specjalną dyszę do spieniania mleka. Ta wystająca rurka na kawałku metalu wypuszcza gorącą parę wodną pod ciśnieniem, która zmienia mleko w spieniony krem o lekkiej konsystencji. Procedurę spieniania należy zacząć od nalania zimnego, świeżo wyjętego z lodówki mleka do specjalnego dzbanka. Następnie należy uruchomić dyszę i umieścić ją w dzbanku, tak aby jej wylot znajdował się zaraz pod powierzchnią mleka. Gdy dysza zacznie poruszać zawartością dzbanka, dzbankiem należy powoli poruszać w górę i w dół oraz na boki, by dysza znajdowała się w różnych miejscach dzbanka. Umożliwi to odpowiednie napowietrzenie mleka w całej jego objętości i w konsekwencji równomierne spienienie. Wraz z upływem czasu bąbelki w mleku będą się zmniejszać, a mleko zmieni się w gęstą pianę. Gdy mleko osiągnie konsystencję roztopionych lodów śmietankowych, można wlać je do kawy.

Jakie mleko do kawy zamiast krowiego

Choć mleko krowie dodaje się do kawy najczęściej, to na rynku dostępnych jest wiele alternatyw roślinnych, które z pewnością upodobają sobie weganie, wegetarianie i osoby uczulone na laktozę. Producenci mleka alternatywnego oferują całą masę opartych na roślinach mlek. Takie mleko w swojej podstawowej wersji składa się z wody, cukru i składnika charakteryzującego dane mleko, czyli soi, migdałów, ryżu, kokosa, orzechów lub owsa. Oprócz podstawowych składników niektóre rodzaje mleka zawierają też dodatki smakowe, jak choćby wanilia czy czekolada.

Decydując się na mleko alternatywne, niezależnie od tego czy będzie to mleko sojowe, mleko owsiane czy mleko ryżowe, należy mieć na uwadze, że przeważnie nie będzie ono pieniło się tak dobrze jak mleko krowie. Kawosze, którzy zechcą unikać tradycyjnego mleka, będą też musieli poświęcić chwilę, by znaleźć swój ulubiony smak, ponieważ alternatywne rodzaje mleka odbiegają smakiem od mleka, do którego przyzwyczaja się nas od dzieciństwa. Niemniej jednak mleko dla wegetarian i wegan oraz osób z nietolerancją laktozy istnieje – i to w wielu wariantach.

Skutki picia kawy z mlekiem

Wiele osób powie, że kawa jest smaczna, ale wiele też zapyta czy kawa jest zdrowa oraz jak wpływa na nią dodatek mleka. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw należy sprawdzić co zawiera kawa. Kawa z ekspresu zawiera dużo dobroczynnych przeciwutleniaczy, które zabijają wolne rodniki. Badania naukowe wskazują również, że spożywanie 2–3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej serca.

Dodatek mleka zmienia nieco właściwości kawy, przede wszystkim osłabiając działanie znajdującej się w niej kofeiny. Dlatego kawa z mlekiem nadaje się do picia wieczorem, ponieważ nie pobudza człowieka tak mocno jak kawa czarna. Kawa z mlekiem nie podrażania też śluzówki żołądka, tak jak może to robić kawa czarna, dlatego po wypiciu kawy z mlekiem nie boli nas żołądek. Mleko obniża też temperaturę kawy, co nie tylko poprawia komfort picia kawy, ale też obniża ryzyko raka przełyku, do którego może doprowadzić spożywanie bardzo gorących napojów. Nad kwestią dodawania mleka do kawy powinny też zastanowić się osoby na diecie. Podczas gdy jedna filiżanka czarnej kawy zawiera raptem kilka kalorii, tak kawa z mlekiem może ich zawierać nawet kilkaset, jeśli wpijemy dużą porcję, która zawiera jeszcze cukier lub inne słodkie dodatki takie jak syropy..

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego w którym mamy najlepsze ceny na rynku na ekspresy do kawy i ponad 100 rodzaji kaw do wyboru. Wszystko z dostawą w 24 godziny! Dla osób które dotarły do końca tego tekstu mamy kod rabatowy “kawana5” który należy wpisać w koszyku z zamówieniem.

Polecamy kawy ziarniste idealnie komponujące się z mlekiem (dostawa w około 24h)

Ekspres do kawy to urządzenie, bez którego wielu pracowników i pracodawców nie wyobraża sobie pracy w firmie. O korzyściach płynących z picia aromatycznego napoju nie trzeba się mocno rozpisywać, ponieważ większość z nas doświadczyła ich na własnej skórze. Ale co w sytuacji, gdy chcemy kupić ekspres do kawy do firmy? Jakie kryteria powinno spełniać takie urządzenie? W grę na pewno wchodzą koszty, ale nie tylko one powinny stanowić o wyborze ekspresu. Równie ważna będzie liczba pracowników w firmie, rodzaj ekspresu czy układ pomieszczenia, w którym będzie się znajdował.

Od czego zacząć wybieranie ekspresu

Przed przystąpieniem do wybierania konkretnej maszyny należy koniecznie zrobić rozeznanie w dziennym zapotrzebowaniu na kawę. Przede wszystkim należy określić liczbę pracowników w firmie, którzy będą korzystać z ekspresu. Niewystarczająco wydajne urządzenie szybko się zepsuje i doprowadzi do konieczności ponownego kupna ekspresu i przechodzenia przez cały proces zakupowy. Zasada „raz a dobrze” sprawdzi się tutaj doskonale. Wystarczy prosta ankieta, w której każdy pracownik określi swoje dzienne spożycie. Bardziej świadomi pracownicy mogą też przedstawić swoje preferencje dotyczące smaku kawy. Mając do dyspozycji konkretne liczby możemy już zawęzić obszar wyszukiwania.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekspresu do biura

U podstaw zakupu firmowego ekspresu do kawy leży wspomniana już dzienna wydajność, a poza nią także łatwość obsługi i konserwacji urządzenia, jego szybkość, sposób aplikowania mleka, wielkość pojemnika na wodę, wielkość samego ekspresu oraz jego wygląd. Ekspres z podłączeniem do sieci wodociągowej z pewnością zaoszczędzi pracownikom czasu potrzebnego na uzupełnianie wody w ekspresie. Nabiera to szczególnego znaczenia w dużych firmach z dużą liczbą pracowników. Ewentualną alternatywę stanowi ekspres z dużym pojemnikiem na wodę. Jeśli znaczna liczba pracowników preferuje kawy mleczne, to warto pomyśleć o ekspresie, którego specjalność stanowią kawy mleczne. Należy też oczywiście mierzyć siły na zamiary i najpierw znaleźć odpowiednie miejsce w siedzibie firmy na ekspres do kawy, najlepiej łatwo dostępne dla wszystkich pracowników.

Najlepsze ekspresy do biura

Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń tak naprawdę każde mogłoby nadawać się do firmy, ponieważ każdy rodzaj ekspresu posiada właściwości i funkcje odpowiadające potrzebom danej organizacji. Ekspres na kapsułki sprawdzi się równie dobrze jak ekspres przelewowy, jeśli tylko taką wolę wyrażą jego przyszli użytkownicy. Z punktu widzenia łatwości obsługi i konserwacji, wszechstronności oraz stosunku jakości do ceny wydaje się ekspres automatyczny, który umożliwia przygotowanie napoju za pomocą przyciśnięcia jednego guzika. Może zdarzyć się tak, że w firmie będziemy mieli samych doświadczonych koneserów espresso, więc nic nie stoi na przeszkodzie zainwestować w ekspres kolbowy.

Przy ekspresie do kawy toczy się życie towarzyskie w firmie, które napędza pracowników do dalszej pracy, więc ekspres powinien sprzyjać temu procesowi w jak największym stopniu. Jeśli ekspres będzie zbyt skomplikowany w obsłudze, to tylko zirytuje pracowników. Tak samo jeśli będzie stał w niewłaściwym miejscu i blokował dostęp do zbiornika na wodę czy mleko. Nie mówiąc już o kawie, która nie trafi w preferencje pracowników. Ale dobrze zaprojektowany zakup doda pracownikom skrzydeł i pobudzi ich do kreatywnego działania na bardzo długo.

Polecamy sprawdzić naszą kategorię ekspresy do biurowe lub skontaktować się z nami w celu najlepszego wyboru urządzenia.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do biura (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

Zakup ekspresu do kawy to ekscytujący moment dla każdego fana kawy, jak również osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kawą i napojami na bazie kawy. Sam ekspres nie spełni jednak swojego zadania polegającego na tworzeniu niezapomnianych chwil z kawą, jeśli nie wyposażymy swojej kuchni w odpowiednie akcesoria. Kolejnym krokiem, jaki powinien postawić każdy domorosły barista, jest zakupienie szklanek do kawy. Tego typu naczynia dzielą się na różne kategorie, ponieważ kształt czy pojemność szklanki do kawy dopasowano tak, by dawała ona jak najwięcej przyjemności z picia danego rodzaju kawy. Zobacz pełną ofertę szklanek i filiżanek do kawy.


Szklanki do kawy latte

Latte to jedna z kaw, które pochłania się także wzrokiem. Ułożone na sobie warstwy espresso, mleka i pianki stanowią dowód niezwykłości tego napoju, a czarujący proces przenikania się każdej z warstw potrafi hipnotyzować. Nie da się go jednak obserwować bez przeźroczystych szklanek, dlatego większość szklanek do latte wykonano ze szkła. Dodatkowo wiele z nich zwęża się ku dołowi tworząc jeszcze lepszy efekt wizualny, zaś praktyczne ucho pozwala uniknąć oparzenia. Pojemność szklanek do latte zaczyna się od ok. 200 mililitrów i może dochodzić do nawet 400 mililitrów. Ze względu na objętość i charakter napoju szklanki tego typu są dość wysokie.

 

Filiżanki do espresso

Z racji objętości espresso filiżanki do tej kawy cechują się najmniejszą pojemnością. Najmniejsze z nich mogą pomieścić ok. 50 ml espresso, zaś największe nawet 100. Zważywszy na fakt, że pojedyncze espresso powinno składać się z ok. 25 ml kawy, to są to pojemności w zupełności wystarczające, nawet gdy chcemy przygotować podwójną porcję kawy. Do podawania espresso nadają się zarówno filiżanki wykonane z porcelany, jak i szkła. Szklanki do espresso pozwolą podziwiać gęstą konsystencję czarnego espresso oraz powstającą naturalnie na jego powierzchni cremę, czyli piankę.

Filiżanki do cappuccino

Filiżanki do cappuccino są zazwyczaj mniejsze od szklanek do latte, choć oba rodzaje napojów przygotowuje się z tych samych składników. Filiżanki do cappuccino są przede wszystkim niższe, a kawa w tym napoju od razu się miesza i nie układa warstwowo jak w przypadku latte. Wspólną cechę latte i cappuccino stanowi zaś obfita pianka z mleka. W szklanej filiżance podziwianie pianki przychodzi rzecz jasna dużo łatwiej, ale nie jest ono koniecznością. Dołączony do filiżanki spodek ułatwi podawanie kawy. Dlatego oprócz filiżanek wykonanych ze szkła, znajdziemy też filiżanki do cappuccino wykonane z porcelany.

Szklanki do cappuccino

Szklanki do cappuccino przypominają te do kawy latte. Wykonane sa podobnie do filiżanek lecz mają lepsze właściwości termiczne.

Szklanki do kawy mrożonej

W tej kategorii szklanek najłatwiej o wysokie, wąskie naczynia na nóżce. Wiele osób mogłoby skojarzyć takie szklanki z pucharami do deserów. Nie wydaje się to dziwne, gdy się weźmie pod uwagę, że kawa mrożona bardzo często pełni funkcję słodkiego dodatku do posiłku lub oddzielnej przekąski na słodko. Niemniej jednak do przygotowywania kawy mrożonej można z powodzeniem używać tych samych szklanek, które wykorzystujemy do latte.

Szklanki termiczne

Tym terminem określa się szklane naczynia z podwójnymi ściankami. Podwójne ścianki pełnią kilka funkcji i jeszcze bardziej wzbogacają chwile spędzone z kawą. Po pierwsze przestrzeń pomiędzy ściankami dobrze izoluje znajdujący się w szklance napój i dłużej utrzymuje jego temperaturę. Zewnętrzna strona szklanki nie nagrzewa się i chroni użytkownika przed poparzeniem. Oprócz walorów funkcjonalnych nie sposób nie docenić strony wizualnej napoju znajdującego się szklance termicznej, który wygląda jak zawieszony w powietrzu. Każdą kawę można podać w szklance termicznej, ponieważ każdy rodzaj naczyń do kawy posiada swój szklany wariant z podwójnymi ściankami.

 

Szklanki i filiżanki do kawy dostępne w naszym sklepie (dostawa w około 24h):  

Spróbuj naszych kawowych bestsellerów (dostawa w około 24h):