W codziennym rytmie dnia w trosce o własne dobre zdrowie baczniej zwracamy uwagę na to, co spożywamy i pijemy. Ponadto poszukujemy skutecznych prostych, a także całkowicie bezpiecznych sprawdzonych już sposobów filtrowania wody, którą spożywamy we własnym domu każdego dnia. Dzięki produktom, takim jak dzbanki filtrujące do wody staję się to całkiem możliwe, a przede wszystkim w pełni wykonalne. Dzbanek filtrujący staję się nie rozłącznym kompanem naszego ekspresu do kawy.

Lepszej jakości i czystsza woda, to dobre samopoczucie każdego dnia

Firma z wieloletnim i bogatym doświadczeniem w branży produkcji m.in.: dzbanków filtrujących oraz filtrów do dzbanków, Brita, Aquaphor proponuje eleganckie i w 100% bezpieczne dla zdrowia dzbanki filtrujący. Nasze naczynia, dzięki obecności w nich filtrów do wody, wykonują / przeprowadzają aktywny i szybki proces jonizowania. Sam proces, jakim jest jonizacja wody pitnej, polega na usuwaniu z niej wszelkich rodzajów zanieczyszczeń, kamienia wodnego oraz toksyn chemicznych i pozostałych osadów. Szczególnie neutralizacji w tym procesie ulegają substancje, które przekraczają dopuszczalne stężenia w wodzie płynącej w miejskich wodociągach. Jednocześnie dzbanek w trakcie filtrowania wody z kranu podwyższa stopień jej mineralizacji.

Filtrowana woda w ekspresach do kawy

Każdy posiadacz ekspresu do kawy ma możliwość umieszczenia filtru do wody w ekspresie. Nie jest to jednak jedyna droga do skutecznego filtrowania wody z kranu do parzenia kawy. Wystarczy użyć dzbanka filtrującego, który wykona równie dobrze to zadanie i zabezpieczy nasz ekspres przed uszkodzeniami spowodowanymi osadem z twardej wody czyli tak zwanym kamieniem. Dodatkowo dzbanek filtrujący przefiltruję nam wodę do innych celów. Polecamy w 100% filtrować wodę w dzbanku i używać jej do parzenia kawy.

Wymiana filtra w dzbanku, jak często?

Każdy dzbanek filtrujący powinien posiadać regularnie wymieniamy filtr. Filtr w dzbanku wymieniamy co 30-60 dni lub co około 200 litrów. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu zachowujemy pełne właściwości filtra, który chroni nas i nasz ekspres przed kamieniem i innymi osadami.

Cena, która zawsze idzie razem w parze z nienaganną jakością produkty

Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są w pełni zgodne z normami bezpieczeństwa oraz posiadają specjalne atesty dotyczące: kontaktu ich plastykowej powierzchni obudowy z żywnością i z cieczą. Stale kontrolujemy, sprawdzamy jakość naszych wyrobów, która to dotyczy zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej powłoki każdego naczynia filtrującego. W szczególności chodzi tu o komponenty wykonane z bezpiecznego plastiku, który w swoim oznaczeniu ma wygrawerowaną na zewnętrznej powłoce obudowy figurę w postaci “trójkąta” z liczbą “5” bądź “2” w jego samym środku. Z kolei symbol ten oznacza, że sprzedawane przez nas dzbanki filtrujące nie są rakotwórcze ani nie emitują one żadnych szkodliwych substancji, np. rakotwórczych substancji z rodzaju MDA podczas kontaktu powierzchni dzbanka z wodą lub żywnością i to jeszcze w dodatkowo podwyższonej temperaturze. Jednak i to nie stanowi żadnego problemu, gdyż w przeważającej części naszego sklepowego asortymentu, najliczniejszą i zarazem podstawową ofertę produktową są dzbanki ze szkła, a dopiero później są to plastykowe dzbanki filtrujące do wody.

Cena, za którą nie trzeba przepłacać, bo po co?

Otóż nie, nie musi, a nawet nie zawsze powinna, cena być ustalona za wysoko. Znamy doskonale te rozterki Klientów, dlatego dystrybuowane przez nas dzbanki filtrujące do wody [ nie mają wygórowanej ceny, a wręcz przeciwnie! Cena produktów stanowi atrakcyjną ofertę w stosunku do oferowanej ich nienagannej jakości oraz praktycznych możliwości, jakie posiadają nasze szklane, a także plastikowe naczynia, albowiem one zawsze w kompleksowy sposób oczyszczają zmagazynowaną w ich wnętrzu wodę pitną. Aczkolwiek wszystkie wyroby wprowadzane przez nas do obiegu w handlu tradycyjnym i jakże handlu internetowym posiadają własny certyfikat autentyczności oraz dokument potwierdzający pochodzenie produktu, naczynie sklasyfikowanego jako dzbanek filtrujący. Jednocześnie informujmy Państwa, że prowadzimy również stałą sprzedaż hurtową, jak i też detaliczną dla wszystkich naszych Klientów.

Oto dzbanki i filtry, które polecamy:

 • AQUAPHOR wkład wody do dzbanków filtrujących B-25 Maxfor – Komplet 3 szt.

  32,90 
 • AQUAPHOR wkład wody do dzbanków filtrujących B-25 Maxfor

  11,99 
 • AQUAPHOR Dzbanek filtrujący wodę z wkładem Onyx – Czarny 4,2L

  79,99  69,90  Promocja! -13%
 • AQUAPHOR magnezowy wkład wody do dzbanków filtrujących B25 Maxfor Mg2+

  14,99 
 • AQUAPHOR wkład wody do dzbanków filtrujących B-25 Maxfor – 10szt

  99,90 
 • AQUAPHOR Dzbanek filtrujący wodę z wkładem Onyx- Biały 4,2L

  79,99  69,90  Promocja! -13%
 • BRITA Dzbanek filtrujący fill & enjoy Aluna XL

  59,90  55,90  Promocja! -7%
 • AQUAPHOR Dzbanek filtrujący wodę z wkładem Kompakt Biały 2,4L + Filtr Maxfor B25

  69,90  29,90  Promocja! -57%

Kawa to produkt spożywczy, który jest dość wymagający pod kątem sposobu przechowywania. To, jak się o nią dba, ma ogromny wpływ na zachowanie jej świeżości, mocy aromatu i intensywnego smaku. Zatem jak powinno się prawidłowo przechowywać kawę? Czy lepiej kupić ziarna zielone, palone, czy od razu zmielone? Czy to prawda, że kawę należy trzymać w lodówce? W jaki sposób wykorzystać kawę do dekoracji domu?
Walory smakowe kawy zależą od wielu czynników. Ma na nie wpływ odmiana kawowca, region i warunki uprawy, ale także sposób palenia i przechowywania. Jeśli zależy nam na wydobyciu z kawy tego co najlepsze, warto poznać najważniejsze zasady przechowywania kawy.

Kawa zielona, palona czy mielona?

Jeśli zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu świeżości kawy, wówczas zaleca się kupowanie ziaren zielonych. Powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu, szczelnie zamknięte. Dzięki temu zachowają swoje cenne właściwości nawet przez rok.
Ziarna zielone, wypalane i mielone tuż przez zaparzaniem, gwarantują najintensywniejszy smak i aromat.
Możemy również nabyć palone ziarna kawy. W takiej wersji zachowują świeżość przez kilka tygodni. Jest jednak jeden ważny warunek. Muszą być przechowywane z dala od wilgoci, gwałtownych zmian temperatury i w szczelnym opakowaniu. Takie ziarna najlepiej mielić tuż przez zaparzaniem. Robienie zapasów zmielonej kawy nie jest dobrym pomysłem. Kawa zmielona już godzinę od zmielenia traci to co w niej najlepsze. Maksymalny czas dla kawy zmielonej to kilka dni, oczywiście w szczelnym opakowaniu.

Czy kawa ma termin ważności?

Kawę ziarnistą można przechowywać dość długo. Producenci podają zazwyczaj dwuletni termin przydatności do spożycia. Taka kawa nadaje się do zaparzania, lecz smakosze będą nią rozczarowani. Po tak długim czasie z ziaren ulotnią się wszelkie charakterystyczne nuty smakowo-zapachowe, dla których kawa jest ceniona. Dlatego najlepiej szukać na opakowaniu informacji o dacie palenia kawy, a nie terminie ważności.
Ponadto znawcy kawy zalecają picie jej od 3 dni po wypaleniu, do maksymalnie 4 tygodni. W tym czasie osiąga ona pełnię swoich walorów. Dlaczego tak się dzieje? Świeżo palona kawa przechodzi naturalny proces odgazowania dwutlenku węgla. W tym czasie ziarna muszą „odpocząć”, by nabrać tzw. mocy. Oczywiście mielenie i zaparzanie kawy tuż po wypaleniu nie będzie błędem.

Najlepszy pojemnik na kawę

Jedna najważniejsza zasada dotycząca kawy pod każdą postacią to przechowywanie jej w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Dobrym pomysłem jest zakup kawy w puszce dzięki temu zyskujemy dobrą kawę i świetne opakowanie na nowe ziarna. Dodatkowo jest to bardzo ekologiczne bo taka puszka po kawie może służyć nam przez lata. Kawa nie lubi kontaktu z powietrzem, światłem i wilgocią. Optymalne będzie pozostawienie kawy w jej oryginalnym opakowaniu, które po otwarciu będzie zawijane i zamykane klamrą. Natomiast jeśli zależy nam na estetyce, to kawę w takim opakowaniu możemy umieścić w szklanym lub ceramicznym pojemniku wyposażonym w zamknięcie z uszczelką. Nie zaleca się pudełek metalowych, gdyż mogą one zmienić smak kawy.
Za trzymaniem kawy z fabrycznych torebkach stoi jeszcze fakt, iż często posiadają one wentyl, którym uchodzi gromadzący się wewnątrz dwutlenek węgla. Dzięki jego konstrukcji do opakowania nie dostanie się powietrze, więc kawa jest dobrze zabezpieczona.

Kawa z dala od lodówki

Wiele osób twierdzi, że kawę należy przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Nic bardziej mylnego. Lodówka to jedno z najgorszych możliwych miejsc. Kawa jest produktem, który szybko chłonie obce zapachy. Jeśli będziemy trzymali ją w lodówce, przesiąknie ona aromatem, np. szyneczki, suchej krakowskiej, cebuli albo sera pleśniowego. Ponadto niska temperatura niszczy olejki eteryczne kawy i przyczynia się do jej zawilgocenia.

Kawa jako dekoracja

Kiedy udajemy się do kawiarni, możemy zobaczyć tam wielkie słoje z ziarnami kawy. Taka kawa, wystawiona na działanie światła, nie zachowuje wysokiej jakości. Poza tym często te ziarna są sztucznie aromatyzowane.
Lecz jeśli owa dekoracja przypadła nam do gustu i myślimy o podobnej aranżacji u siebie w domu, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy kupić ziarna kawy o niskiej jakości i bez żalu przesypać je w dekoracyjnych słoi, które wyeksponujemy w naszym domowym wnętrzu. Ciekawym dodatkiem będzie umieszczenie w takich słoikach malutkich światełek, które stworzą przyjemny nastrój.
Ziarna kawy można również rozsypać na eleganckim półmisku lub tacy, dodając do nich laski cynamonu, orzechy włoskie bądź gałązki jodły. W ten sposób będziemy się cieszyć smaczną kawą z dobrze zabezpieczonego opakowania oraz aromatycznymi ziarnami w wersji dekoracyjnej.

 

Polecamy spróbować kawy z naszego sklepu online:

 • Kawa ziarnista włoska PERA Dolce Aroma 1kg

  Polecamy! 39,99  33,99  Promocja! -15%
 • Kawa ziarnista PERA Gran Pregio 1kg

  Polecamy! 69,00  62,90  Promocja! -9%
 • Kawa ziarnista MOVENPICK Cafe Crema 1kg

  Polecamy! 44,90 
 • Kawa ziarnista LAVAZZA Crema e Aroma 1kg

  Polecamy! 55,90  47,90  Promocja! -14%
 • Kawa ziarnista LAVAZZA Espresso Crema e Aroma 1kg

  Polecamy! 59,00  54,90  Promocja! -7%
 • Kawa ziarnista włoska Lazzarin Grande Espresso 1kg

  Polecamy! 79,00  69,00  Promocja! -13%
 • Kawa ziarnista Venezia Barista Plus 1kg

  59,99  31,90  Promocja! -47%
 • Kawa ziarnista włoska Lazzarin Aroma Classico 1kg

  39,99  36,00  Promocja! -10%
 • LAVAZZA Qualita Oro 1kg – Kawa ziarnista

  58,00 
 • Kawa ziarnista DALLMAYR CREMA D’ORO 1kg

  44,90 
 • Kawa ziarnista włoska PERA Buon Aroma 1kg

  59,90  54,90  Promocja! -8%
 • Kawa ziarnista Veronesi Oro Cream 1kg

  42,00  33,90  Promocja! -19%

Myśl zero waste coraz częściej towarzyszy naszemu życiu. Jest to styl życia, którym kierowało się pokolenie naszych babć i którym kieruje się coraz większa część społeczeństwa obecnie. Zero waste, czyli inaczej bez marnowania. Skupiamy się na tym, aby żyć bardziej ekologicznie i wykorzystywać produkty w 100% i jeżeli jest taka możliwość, to nadawać im nowe, drugie życie. Sposobów na recykling codziennych odpadów jest wiele, dzisiaj przedstawimy ponowne wykorzystanie fusów po kawie.

1. Fusy z kawy jako nawóz

Wyrzucaj fusy po kawie do swojego kompostownika. Jeżeli takiego nie posiadasz, to dorzucaj jej do doniczkowych kwiatków w domu. Możesz również sporządzić nawóz wodny – zaparz fusy w litrze wody, pozostaw do ostygnięcia i taką mieszanką podlewaj kwiaty. Kawa stanowi jedno z ulubionych przysmaków dżdżownic. Dodane na zewnątrz do gleby sprawiają, że dżdżownice zjadając zmielone ziarenka, jeszcze lepiej użyźniają glebę. Rozsypana kawa na grządkach w ogrodzie skutecznie odstraszy ślimaki. Jeżeli więc chcesz cieszyć się swoimi uprawami bez nagryzień ślimaków, sięgnij po kawowe fusy!
Pielęgnacja roślin doniczkowych to nie lada wyzwanie. Większość hodowców-amatorów sięga po chemiczne nawozy ze sklepów ogrodniczych, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne metody pielęgnacji roślin.

Przykładem tradycyjnego sposobu są fusy z kawy, ponieważ stanowią doskonały naturalny nawóz do niektórych domowych roślin. Szczególnie kapryśne wydają się piękne zielone paprotki. To właśnie dla nich idealnym nawozem mogą być fusy z kawy. Paprocie najlepiej czują się w ziemi zakwaszonej, a właśnie dzięki cienkiej warstwie kawy położonej na powierzchni ziemi, roślina otrzyma odpowiedni stopień kwasowości. W efekcie zacznie pięknie rosnąć, jej liście będę grube, jędrne i wybarwią się na piękny kolor, dzięki czemu paprocie w twoim domu będą budzić zachwyt.

Jak nawozić fusami z kawy?

Nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy raz na 14 dni przykryć wierzchnią warstwę ziemi w doniczce fusami z porannej kawy. Alternatywną metodą jest wymieszanie kilku łyżek fusów z ziemią w trakcie wiosennego przesadzania rośliny.

2. Peeling z kawy

Kawa to nie tylko pobudzający napój, który swym aromatem skutecznie poprawia nasz nastrój. Kawa to naturalny kosmetyk, dzięki któremu możemy w naturalny sposób wspierać swą skórę i dbać o piękniejszy wygląd swego ciała. Co warto wiedzieć na temat kosmetycznych właściwości kawy? W jaki sposób peeling kawowy może nam pomóc w walce o piękny wygląd? Peeling kawowy do skóry działa antycellulitowo i pobudzająco. Nakładamy niewielką ilość na nawilżoną skórę i wmasowujemy go. Po zrobieniu peelingu na całym ciele dokładnie myjemy się mydłem lub żelem pod prysznic. Na naszej skórze powinna zostać odrobina oliwy czy oleju kokosowego, ale ważne aby spłukać brązowy nalot po kawie.

Jak zrobić peeling z kawy?
Wystarczy zmieszać fazy po kawie z roślinnym olejem. Najlepszą opcją jest olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Do tego odrobina cynamonu, który ma właściwości dezynfekujące, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Można dodać również cukier, który będzie jeszcze bardziej wyczuwalny w naszym peelingu niż fusy z kawy. Taki peeling używamy od razu po zrobieniu.

Jak działa taki peeling?
Wiadomo, że skutecznie oczyszcza on skórę i poprawia jej ukrwienie. Fusy z kawy, wykorzystane podczas masażu ciała, pozwalają ujędrniać skórę, zapewniają jej większą elastyczność, a przy okazji uwalniają ją od tak uciążliwego problemu, jakim jest cellulit. Zabieg kosmetyczny z kawą jako podstawowym dodatkiem pomaga też w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Powodów, dla których warto postawić na peeling kawowy, jest zatem wiele, a korzystanie z takiego kosmetyku może każdemu z nas przynieść wiele korzyści.

Najwygodniej taki peeling wykonywać jest bezpośrednio w kabinie prysznicowej. Dzięki temu łatwo utrzymamy porządek. Taki peeling gwarantuje nam nawilżenie naszej skóry, dzięki dodatkowi oleju kokosowego lub oliwy. Stosuj śmiało 2-3 razy w tygodniu!

3. Czyszczenie garnków

Fusy plus płyn do mycia naczyń tworzą peeling podobny do kosmetycznego. Z łatwością zetrą nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia z twoich garnków. Nie musisz obawiać się o zarysowania, fusy są łagodniejsze niż druciak. Możesz cieszyć się łatwiejszym myciem naczyń i mniejszą ilością produkowanych śmieci.

4. Pochłaniacz brzydkich zapachów

Brzydkie zapachy w lodówce to często spotykany problem, pomimo jej regularnego czyszczenia. Jeżeli chcesz się pozbyć brzydkich zapachów zanim kosztem, to wysyp wysuszone fusy po kawie na talerzyk, do jakiejś miseczki lub otwartego słoika i wstaw do lodówki. Fusy po kawie pochłoną brzydki zapach!

5. Sposób na mrówki

Rozsyp wysuszone fusy po kawie w miejscu gdzie pojawiły się mrówki. Intensywny zapach sprawi, że insektom przestanie podobać się nowe lokum i szybko się wyniosą. Ten sposób działa również na muszki owocówki, które w okresie letnim uporczywie mnożą się w naszych mieszkaniach.

Jest wiele sposobów na wykorzystanie fusów po kawie. Nie ważne czy zostały ci fusy po zalaniu kawy mielonej czy z ekspresu, który zmielił kawę w ziarnach. Ważne jest nasze podejście do poszanowania natury i korzystania z jej darów w stu procentach. Fusy po kawie pomogą twojej urodzie, w twojej kuchni jak i w twoim ogrodzie. Korzystaj śmiało z wszystkich pomysłów.

Aby wykonać powyższe pomysły na fusy zapraszamy po dobrą kawę

 • Kawa ziarnista włoska PERA Dolce Aroma 1kg

  Polecamy! 39,99  33,99  Promocja! -15%
 • Kawa ziarnista PERA Gran Pregio 1kg

  Polecamy! 69,00  62,90  Promocja! -9%
 • Kawa ziarnista MOVENPICK Cafe Crema 1kg

  Polecamy! 44,90 
 • Kawa ziarnista LAVAZZA Crema e Aroma 1kg

  Polecamy! 55,90  47,90  Promocja! -14%
 • Kawa ziarnista LAVAZZA Espresso Crema e Aroma 1kg

  Polecamy! 59,00  54,90  Promocja! -7%
 • Kawa ziarnista włoska Lazzarin Grande Espresso 1kg

  Polecamy! 79,00  69,00  Promocja! -13%
 • Kawa ziarnista Venezia Barista Plus 1kg

  59,99  31,90  Promocja! -47%
 • Kawa ziarnista włoska Lazzarin Aroma Classico 1kg

  39,99  36,00  Promocja! -10%
 • LAVAZZA Qualita Oro 1kg – Kawa ziarnista

  58,00 
 • Kawa ziarnista DALLMAYR CREMA D’ORO 1kg

  44,90 
 • Kawa ziarnista włoska PERA Buon Aroma 1kg

  59,90  54,90  Promocja! -8%
 • Kawa ziarnista Veronesi Oro Cream 1kg

  42,00  33,90  Promocja! -19%

Ekspresy automatyczne do 2000 złotych  a może do 1500zł. W tym małym poradniku / rankingu przedstawiamy ekspresy do 1-2 tys. zł. Ekspres to urządzenia, które oferują dość sporą funkcjonalność i nowoczesny design. Przy zakupie na taką kwotę należy liczyć się z pewnymi kompromisami, niemniej jednak parzenie kawy w takim ekspresie powinno dostarczyć sporej przyjemności. Szczególnie że urządzenia z tej półki cenowej potrafią nie tylko przyrządzić wiele rodzajów napoi od mocnego espresso po delikatne kawy mleczne, lecz także podgrzać wodę.

Top 10 ekspresów do 2000 zł:

Przy odpowiadaniu sobie na pytanie jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, należy dobrze zastanowić się nad kwestiami takimi jak jego przeznaczenie czy miejsce, w którym będzie stał. Ekspresy do 2000 złotych nadają się raczej do użytku domowego lub ewentualnie niewielkiej gastronomii. Parzenie w nich więcej niż kilkunastu kaw dziennie może doprowadzić do szybkiego zużycia ekspresu i konieczności zakupu nowego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że ekspresy automatyczne z tej półki cenowej są nietrwałe. Zastosowane w nich materiały pozwalają na długie użytkowanie, jeśli tylko użytkownik będzie dbał o swój ekspres i używał go zgodnie z możliwościami oferowanymi przez ekspres.

kod rabatowy na kawę

Materiały, których użyto do produkcji ekspresów ciśnieniowych z tego segmentu są nie tylko trwałe, ale też składają się na wysoce estetyczną całość. Mimo stosunkowo niskiej ceny urządzenia te cechują się nowoczesnych wyglądem, który doda charakteru niejednemu pomieszczeniu. W środku zaś umieszczono wiele elementów, dzięki którym ekspres zmieli i zaparzy świeżą kawę czy sam poinformuje o konieczności uzupełnienia wody lub odkamieniania. Co więcej, nawet na tym pułapie cenowym można znaleźć urządzenia z funkcją przygotowywania kawy mlecznej za pomocą dotknięcia jednego przycisku.

Ekspres do 2000 złotych przez wielu może być uważany za tani ekspres do kawy, ale z pewnością zadowoli gusta niejednego wielbiciela kawy i będzie stanowił dobrą inwestycję na długi czas.  Jeśli jednak interesuje cię ekspres do kawy z innego przedziału cenowego polecamy sprawdzić inne w naszej ofercie.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • upewnij się że ekspres ma system One Touch (czyli przygotowanie kawy mlecznej jednym przyciskiem)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni
 • ekspresy w tej cenie nie nadają się do biur

Każdy ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy! Zapraszamy do kupienia kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 2000 zł (dostawa w około 24h):

 • SAECO Lirika OTC One Touch Cappuccino​ 

  Polecamy! 1 999,00  1 649,00  Promocja! -18%
 • Ekspres do kawy Melitta PASSIONE srebrny F53/0-101

  2 299,00  1 799,00  Promocja! -22%
 • Ekspres do kawy Melitta PASSIONE czarny F53/0-102

  2 299,00  1 799,00  Promocja! -22%
 • Ekspres do kawy Melitta PURISTA czarny

  1 699,00 
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO czarny

  1 499,00 
 • Ekspres do kawy Melitta PURISTA silver

  1 699,00 
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO & PERFECT MILK srebrno-czarny

  2 199,00  1 699,00  Promocja! -23%
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO & PERFECT MILK czarny

  2 199,00  1 699,00  Promocja! -23%
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO srebrno-czarny

  1 499,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 520

  1 799,00 
 • Ekspres do kawy SAECO Lirika Plus

  1 799,00  1 450,00  Promocja! -19%
 • Ekspres do kawy Melitta AVANZA F27/0-100

  1 999,00 

 

Ekspres do kawy w naszych domach

Jeśli tu trafiłeś to znaczy że szukasz ekspresu do kawy do 4 tys. zł a może do 3500zł. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 3-4 tys. zł. Budżet około 4000 zł jest jednym z najsensowniejszych jeśli  chodzi o cenę do jakości. Ekspresy w tym budżecie wykonane są w najlepszych materiałów, które gwarantują nam długie życie ekspresu. Ekspres do kawy w tym budżecie będzie miał najnowsze technologie dzięki którym przygotowana kawa będzie smakowała wyśmienicie a jej przygotowanie będzie bardzo łatwe i przyjemne. Mówimy tutaj o ekspresach w pełni automatycznych czyli urządzenie wymaga od nas minimum zaangażowania przy przygotowaniu kawy i przy jego konserwacji.

Top 10 ekspresów do 4000 zł:

kod rabatowy na kawę

Materiały, których użyto do produkcji ekspresów ciśnieniowych z tego segmentu są nie tylko trwałe, ale też składają się na wysoce estetyczną całość. Urządzenia te cechują się nowoczesnych wyglądem, który doda charakteru niejednemu pomieszczeniu. W środku zaś umieszczono wiele elementów, dzięki którym ekspres zmieli i zaparzy świeżą kawę czy sam poinformuje o konieczności uzupełnienia wody lub odkamieniania. Co więcej, nawet na tym pułapie cenowym znajdziemy ekspresy które przygotują każdą kawę za naciśnięciem jednego guzika.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 4000 zł (dostawa w około 24h):

 • Ekspres do kawy JURA E6 (EB) Platinum

  4 279,00  3 999,00  Promocja! -7%
 • Ekspres do kawy Melitta CI TOUCH czarny F63-102 EU + gratisy

  3 299,00  2 730,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy Melitta BARISTA T SMART Czarny F83/0-102 + gratisy

  3 999,00  3 189,00  Promocja! -20%
 • Ekspres do kawy Melitta BARISTA T SMART srebrny F83/0-101 EU + gratisy

  3 999,00  3 189,00  Promocja! -20%
 • Ekspres do kawy JURA D60

  3 390,00  2 799,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy JURA D6 Platinum

  3 499,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 779

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 769

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 789 + 3kg kawy gratis!

  3 199,00 
 • Ekspres do kawy JURA A7 Piano White

  3 990,00 

Gdy już przejrzymy ekspresy do kawy z niższego progu, ale żaden nie spełni naszych oczekiwań i ciągle będziemy zastanawiać się który ekspres wybrać, warto pomyśleć o zwiększeniu swojego budżetu. Ekspres do kawy do 3000 zł a może do 2500zł do użytku domowego i nie tylko. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 2-3 tys. zł który z pewnością zaoferuje użytkownikowi więcej udogodnień i pozwoli przygotować jeszcze smaczniejszą kawę w jeszcze większej liczbie wariantów. Urządzenie w tym przedziale cenowym ciągle jeszcze będzie posiadało swoje ograniczenia, ale taki zakup z pewnością usatysfakcjonuje niejednego użytkownika.

Top 10 ekspresów do 3000 zł:

Automatyczne ekspresy do 3000 zł podobnie jak ich odpowiedniki z niższego progu cenowego są w pełni zautomatyzowane. To oznacza, że cały proces od mielenia przez parzenie kawy po czyszczenie i konserwację ekspresu można łatwo kontrolować za pomocą przyciśnięć kilku przycisków i wskaźników. Różnica polega jednak na tym, że urządzenia z tej półki cenowej częściej wyposażono w dotykowe, kolorowe panele LED. Taki wyświetlacz daje nie tylko większą wygodę i pewność użytkowania, ale wygląda nowocześniej. Urządzenia z tej kategorii cechuje również lepsza jakość zastosowanych materiałów. Tworzywo sztuczne jest bardziej odporne na zarysowania, mniej odcisków palców zostaje na urządzeniu, tacki mniej się rysują, a zastosowane w obudowie ekspresu akcenty, np. z chromu, podkreślają stylowy wygląd urządzenia. Młynek w takich urządzeniach wyciszono i choć ciągle wydaje donośny odgłos mielenia, to robi to ciszej niż w ekspresach z niższej półki cenowej.

kod rabatowy na kawę

Niektórzy producenci przyjmują też podejście odwrotne i zamiast rozbudowywać kolejne funkcje ekspresu starają się dopracowywać istniejące rozwiązania, tak by ekspres miał mniejszy zakres funkcji, ale korzystał z nich na maksimum możliwości. Zamiast dokładać kolejne stopnie mielenia kawy w młynku, producenci mogą dopracować jego kąt mielenia, by skrócić czas mielenia kawy i podnieść jeszcze jakość całego procesu. Ekspres do kawy, który robi latte, to fajny gadżet, ale liczbę kolejnych wariantów kawy mlecznej można na przykład ograniczyć na rzecz systemu pulsacyjnego, który wydobywa z ziaren kawy jeszcze więcej aromatu i smaku – niezbędnych elementów dobrego espresso.

To użytkownik musi zdecydować, czego oczekuje od swojego urządzenia, szczególnie że w tym progu cenowym można już przebierać w bardzo dobrych jakościowo urządzeniach.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 3000 zł (dostawa w około 24h):

 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 759

  Polecamy! 2 799,00 
 • Ekspres do kawy Melitta CI TOUCH srebrny F63-101 EU + gratisy

  Polecamy! 3 799,00  2 695,00  Promocja! -29%
 • Ekspres do kawy Melitta CI TOUCH czarny F63-102 EU + gratisy

  3 299,00  2 730,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy Melitta PASSIONE OT Srebrny / Sliver F53/1-101 EU

  2 699,00  2 199,00  Promocja! -19%
 • Ekspres do kawy Melitta PASSIONE OT czarny F53/1-102 EU

  2 699,00  2 200,00  Promocja! -18%
 • Ekspres do kawy Melitta CAFFEO CI czarny

  2 999,00  2 499,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy Venezia Pro+ ECS

  3 499,00  2 450,00  Promocja! -30%
 • Ekspres do kawy JURA D60

  3 390,00  2 799,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy JURA A1 Piano Black

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy JURA A1 Piano White

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 769

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 670 + pojemnik na mleko

  2 399,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 660

  2 299,00 
 • Ekspres do kawy Gaggia Cadorna Milk

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy Gaggia Cadorna Plus

  2 399,00 
 • Ekspres do kawy Gaggia Cadorna Style

  2 299,00 
 • Ekspres do kawy ciśnieniowy Saeco Royal Black 2020

  2 200,00 

Jeśli tu trafiłeś to znaczy że szukasz ekspresu do kawy do 5 tys. zł  a może do 4500zł. W tym małym poradniku przedstawiamy ekspresy do 4-5 tys. zł. W tym artykule znajdziesz również ekspresy do kawy do 6000zł, 7000zł. W tym budżecie spotkamy topowe ekspresy do kawy wykonane z najlepszych materiałów. Najlepszy design i najnowsze technologie. W budżecie około 5000 zł i więcej nie ma kompromisów, taki ekspres to już najwyższa półka. Jakość wykonania i doświadczenie z używania jest nie porównywalne i zdecydowanie widać różnicę w porównaniu do tańszych ekspresów.

Top 5 ekspresów do 5000 zł:

 1. Jura E8 (EB) 2021
 2. Jura ENA8 Touch Full 
 3. Melitta TS Smart Stal Nierdzewna F86
 4. Jura ENA8
 5. Nivona 970

Jeśli budżet nie ma znaczenia to najlepszy ekspres do kawy jaki możesz kupić to Jura Z10

kod rabatowy na kawę

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną czy również mleczne)
 • jakie są rozmiary ekspresu aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni

Czego możemy oczekiwać:

 • ekspres do 5 tys. przygotuję nam kilkanaście kaw dziennie nada się do małego biura
 • wyższej jakości materiałów
 • dobrego designu
 • przy dobrej konserwacji ekspres powinien pracować bez awaryjnie kilka lat

Każdy dobry ekspres do kawy potrzebuje dobrej kawy. Zapraszamy do zakupu kawy ziarnistej w naszym sklepie.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 5000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

 • Ekspres do kawy SAECO Aulika Top HSC V2

  Polecamy! 5 190,00  3 999,00  Promocja! -23%
 • Ekspres do kawy JURA ENA8 Nordic White

  4 299,00 
 • Ekspres do kawy JURA ENA8 Metropolitan Black

  4 299,00 
 • Ekspres do kawy JURA E6 (EB) Platinum

  4 279,00  3 999,00  Promocja! -7%
 • Ekspres do kawy Melitta BARISTA TS SMART czarny F85/0-102 EU

  4 799,00  3 899,00  Promocja! -19%
 • Ekspres do kawy SAECO Aulika Top HSC RI V2

  5 399,00  4 499,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy JURA ENA8 Sunset Red

  4 299,00 
 • Ekspres do kawy JURA E60 Piano Black

  3 795,00 

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 6000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

 • Ekspres do kawy JURA WE6 Piano Black

  5 590,00 
 • Ekspres do kawy JURA ENA 8 Massive Aluminium

  5 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 960 Czarny

  5 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 970 Szary

  5 999,00 

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 7000 zł (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

 • Ekspres do kawy JURA S8 Piano Black (EA) model 2021

  6 999,00 
 • Ekspres do kawy JURA S8 Chrome (EA) 2021

  7 499,00 

Ekspresy do kawy są mocno zróżnicowane, ale pozwalają zawsze na to samo. Ich główną funkcją jest przecież tworzenie pysznych napojów. Jeżeli jednak chcesz robić je szybciej i łatwiej, przy osiąganiu lepszych efektów, powinieneś skierować swoją uwagę na ekspresy automatyczne. To one będą bowiem same wykonywać tę najcięższą pracę. Ty musisz jedynie je włączyć i obsłużyć, co dla nikogo nie powinno być większym problemem. Bez dwóch zdań powinieneś jednak o nim pomyśleć, jeżeli tylko wciąż nie pojawił się on wśród elementów wyposażenia twojego domostwa.

Podczas wybierania ekspresu należy zwrócić uwagę na ekspres automatyczny! Niska cena takiego urządzenia może powodować wysokie koszty eksploatacji. Pomyśl gdzie ekspres będzie stał czy będziesz w stanie wygodnie uzupełniać zbiornik na wodę. Czy nasz ekspres automatyczny ma spieniacz do mleka, czy możemy używać tylko kawy ziarnistej czy też mielonej, czy przygotuje espresso, latte macchiato, latte, cappuccino, ile ma barów, jaka jest pojemność zbiornika na wodę.

Szukając idealnego ekspresu do kawy dla domu, musisz wiedzieć, czego od niego w ogóle oczekujesz. Dobry ekspres to dobry system spieniania mleka. Niektórym zależy wyłącznie na tym, by móc zawsze zaparzać perfekcyjną klasyczną czarną kawę. Nie wszyscy lubują się w dodatkach w stylu spienionego mleka. W pierwszej kolejności określ więc swoje indywidualne wymagania. Jeżeli natomiast chciałbyś, by twój ekspres do kawy działał dokładnie tak samo jak ten, którego spotykasz czasem w kawiarniach, powinieneś przyjrzeć się jego funkcjom. Tylko wybrane urządzenia pozwalają bowiem serwować różne odmiany tradycyjnej kawy, takie jak espresso czy cappuccino. Jeżeli sam lubisz wypić od czasu do czasu coś takiego, sięgnij po automatyczny ekspres ciśnieniowy. Takie ekspresy do kawy zawsze tworzą świeże i pyszne napary. Parzą je bowiem pod odpowiednio wysokim ciśnieniem i wykorzystują optymalną temperaturę wody. Bo, choć dla wielu wyda cię to dziwne, kawa nie powinna być zalewana wrzątkiem. Nawet jeśli sam o tym nie wiesz, twój ekspres do kawy na pewno będzie o tym pamiętać. A tylko kawa zalana gorącą, lecz nie wrzącą wodą wydobywa z ziaren ich najprawdziwszy aromat i fantastyczny smak.

Najbardziej popularne i chwalone są ekspresy marki jura, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu są jednymi najlepiej wykonanych urządzeń. Przygotowują bardzo dobrą kawę, mają oryginalny design który doda stylu twojej kuchni.

Ekspres ciśnieniowy do kawy jest odmianą specjalistycznego urządzenia, które na przestrzeni lat zyskało olbrzymią popularność, dzięki której zdecydowanie wzrósł na nie popyt. Dziś każdy chce coś takiego mieć u siebie w domu. A to dobrze, bo ekspresy można już teraz uznać za niemalże nieodłączne i bardzo ważne elementy wyposażenia każdej kuchni. Jeżeli dopiero co projektujesz to pomieszczenie lub właśnie zacząłeś je wypełniać różnorodnymi urządzeniami, koniecznie pomyśl o tym, by kupić jeden porządny sprzęt do zaparzania kawy. Ekspres to taki produkt, który na pewno warto mieć.

Zalety posiadania własnego ekspresu do kawy

Masz wrażenie, że ekspres do kawy to totalnie zbędny wydatek, na który ludzie decydują się wyłącznie z powodu jakiegoś dziwnego kaprysu? Na ogół żyjesz dość oszczędnie, więc zakładasz, że tańsze będzie dla ciebie kupowanie pojedynczych kawek w przydrożnych budkach i robienie ich z mieszanek rozpuszczalnych? W takim razie żyjesz w sporym błędzie. Bo domowy ekspres do kawy absolutnie warto mieć i to z kilku powodów.

Powód numer jeden – prostota działania urządzenia. Już lata temu minęły czasy, w których ekspresy do kawy były trudne w obsłudze. Dziś każdy jest w stanie z nich skorzystać. Nie musisz być ekspertem od nowoczesnych technologii, by po prostu wcisnąć odpowiedni guzik i poczekać kilka minut, aż napój zostanie przygotowany. Ta prostota ułatwi ci również codzienne życie. Bywają przecież takie dni, w trakcie których jesteś tak bardzo zajęty, ze brak ci nawet tych kilku minut na zaparzenie wody i zalanie kawowej mieszanki. A ekspres do kawy zrobi to wszystko za ciebie. Musisz go tylko włączyć i wcisnąć guzik, by już po chwili kosztować przepysznego napoju.

Kawa ziarnista przygotowana w wysokojakościowym ekspresie na pewno spełni też wymagania twoich kubków smakowych. A nie zawsze kawiarnie potrafią im sprostać. Na ostateczny smak i aromat napoju wpływ mają nawet drobne szczegóły, czyli chociażby to, kto się nimi zajmie. A żaden człowiek nie jest nieomylny. Nawet najlepszy baristom zdarza się popełniać pewne błędy, przez które kawa przestaje smakować tak dobrze jak zawsze. Ekspres do kawy gwarantuje ci natomiast bezcenną powtarzalność. Za każdym razem w dokładnie taki sam sposób tworzy konkretne napoje. Możesz być więc pewien, że zawsze będą one smakować doskonale, jeśli tylko użyjesz dobrych ziaren.

Ekspresy do kawy fantastycznie uzupełnią też domowe przestrzenie robocze. A coraz więcej osób w dzisiejszych czasach pracuje zdalnie. Jeśli ty też to robisz i aktualnie jesteś na home office, na pewno przyda ci się taki ekspres, który stanie się namiastką prawdziwego biura.

Ekspresy automatyczne ułatwiają nam życie. Posiadają filtr zbiornik na wodę dzięki czemu smak kawy jest jeszcze lepszy. Przyspieszają nam parzenie kawy, a dysza do spieniania mleka tworzy idealną piankę. Pojemnik na kawę utrzymuje zapas kawy w dobrej kondycji. Nasze urządzenie w porównaniu do ekspresów kolbowych czy przelewowych wykonują automatycznie czyszczenie. Wysokie ciśnienie podczas parzenia poprawia moc kawy.

Wszyscy przywykliśmy przecież do bezustannego picia kawy. Prawdopodobnie ciężko byłoby ci przeżyć chociażby jeden dzień bez kofeiny, a skoro tak często sięgasz po ten napój, potrafisz już nieco szerzej omówić jego smak, zapach czy ogólną jakość. Przestałeś zadowalać się kawą wykonaną z rozpuszczalnej mieszanki i mleka w proszku. Nawet gdy odwiedzasz kawiarnię, nie zawsze jesteś zadowolony z jakości oferowanych ci napojów, zwłaszcza gdy płacisz za nie grube pieniądze – a zwykle tak właśnie jest. Czy nie lepiej zatem mieć swój własny domowy ekspres do kawy i używać go w dowolny sposób? Napój przygotowany w tym automatycznie działającym urządzeniu potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Działa on bowiem schematycznie. Sam doprowadza do tego, że kawa przepięknie pachnie i jeszcze lepiej smakuje. Ty niczym nie musisz się przejmować, bo wystarczy, że nauczysz się obsługiwać ekspresy do kawy. Trudne to nie jest. Już po jednokrotnym przeczytaniu instrukcji dołączonej do pudełka będziesz mógł zaserwować całej rodzinie wybrane kofeinowe napoje.

Wybierając ekspres – najważniejsze okazuje się więc to, że ekspres do kawy pozwala ci cieszyć się ukochanym smakiem zawsze – niezależnie od pory dnia czy nocy. W każdej chwili możesz go włączyć i przygotować jakiś napój. Nie musisz wychodzić z domu czy ustawiać się w kolejkach w kawiarni. W tym momencie ekspresy do kawy nie są też jakoś specjalnie drogimi urządzeniami. Jeżeli chcesz, taki sprzęt możesz kupić już za dwieście czy trzysta złotych. 

Nietypowe zalety ekspresów do kawy

Wszyscy raczej wiedzą o tym, jakie są podstawowe korzyści wynikające z picia świeżo zmielonej kawy. Jednocześnie są one powodami, dla których warto kupować domowe ekspresy do kawy. Te urządzenia pozwalają na uzyskiwanie niesamowicie wysokiej jakości wszystkich tworzonych w nich naparów. Jak to zaznaczają sami ich producenci, kawa z ekspresu smakuje zwykle tak dobrze jak ta z kawiarni, a nierzadko nawet i lepiej. O tym wie jednak każdy przeciętny klient. Czy istnieją więc jeszcze jakieś nieoczywiste powody, dla których warto by było sięgnąć po ekspres do kawy i go po prostu kupić?

Już jeden rzut oka na sklepową półkę z ekspresami do kawy wystarczy do tego, by uznać je za niesamowicie nowoczesne urządzenia. Ta nowoczesność uwidacznia się w ich wizerunku. Design współczesnych ekspresów do kawy nie pozostawia wiele do życzenia, bo zwykle jest dokładnie przemyślany i specjalistycznie opracowany. A to właśnie on sprawia, że nowoczesny ekspres do kawy nie jest już wyłącznie urządzeniem funkcjonalnym, a staje się wręcz dodatkowym elementem uzupełniającym wystrój kuchni. Można nawet dopasować go do istniejącej już aranżacji. Ekspresy do kawy mają swoje liczne odmiany. Różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem i najdrobniejszymi konstrukcyjnymi detalami. Nie ma dwóch identycznych urządzeń tego rodzaju. Każdy ekspres do kawy jest swoistym dziełem konkretnego producenta, czymś o wysokich walorach estetycznych. A zdecydowanie warto dekorować domowe pomieszczenia urządzeniami, które przy okazji mają jakieś określone funkcje. Nierzadko ekspres ozdobi dom lepiej od kolejnej bezużytecznej firanki czy obrazka zawieszonego na ścianie.

Ta dodatkowa wartość dekoracyjna może być więc bardzo ważną zaletą ekspresów do kawy. Przeglądając te urządzenia, warto patrzeć zarówno na ich ogólną funkcjonalność i wszelkie dodatkowe funkcje, jak i na sam design. Taki ekspres sprawi, że kuchnia od razu stanie się nowocześniejszym miejscem. Aż przyjemniej będzie się spędzać w niej czas.

Gwarancja

Kupując w naszym sklepie otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Twój zakup wspiera rozwój polskiej rodzinnej firmy. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

Oto nasze propozycje na ekspres do domu (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów) lub zobacz całą kategorię ekspresów domowych:

 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 759

  Polecamy! 2 799,00 
 • Ekspres do kawy JURA E6 (EB) Platinum

  4 279,00  3 999,00  Promocja! -7%
 • Ekspres do kawy Melitta CI TOUCH czarny F63-102 EU + gratisy

  3 299,00  2 730,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy Melitta BARISTA T SMART Czarny F83/0-102 + gratisy

  3 999,00  3 189,00  Promocja! -20%
 • Ekspres do kawy Melitta BARISTA T SMART srebrny F83/0-101 EU + gratisy

  3 999,00  3 189,00  Promocja! -20%
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO czarny

  1 499,00 
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO & PERFECT MILK czarny

  2 199,00  1 699,00  Promocja! -23%
 • Ekspres do kawy Melitta SOLO srebrno-czarny

  1 499,00 
 • Ekspres do kawy Venezia Pro+ ECS

  3 499,00  2 450,00  Promocja! -30%
 • Ekspres do kawy JURA D60

  3 390,00  2 799,00  Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy JURA D6 Platinum

  3 499,00 
 • Ekspres do kawy JURA A1 Piano Black

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 779

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 769

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 789 + 3kg kawy gratis!

  3 199,00 
 • Ekspres do kawy SAECO Lirika Plus

  1 799,00  1 450,00  Promocja! -19%
 • Ekspres do kawy ciśnieniowy Saeco Royal Black 2020

  2 200,00 
 • Ekspres do kawy JURA A7 Piano White

  3 990,00 

Zobacz także inne nasze poradniki:

W naszych ekspresach do kawy używamy różnej jakości wody mniej lub bardziej twardej co powoduje osadzanie się kamienia wewnątrz urządzenia. Osad ten należy systematycznie usuwać aby zachować sprawne działanie ekspresu i nie narazić się na dodatkowe koszty napraw. Warto kupić dobry odkamieniacz do ekspresu. Należy pamiętać że ekspres uszkodzony przez kamień nie podlega gwarancji producenta.

Jak odkamienić ekspres do kawy

Krok 1: usuwamy wodę z pojemnika na wodę
Krok 2: usuwamy fusy i wodę z tacki
Krok 3: usuwamy filtr do wody z pojemnika na wodę (jeśli się tam znajduje)
Krok 4: w osobnym pojemniku przygotowujemy odpowiednią mieszankę płynu do odkamieniania z wodą lub rozpuszczamy zalecane przez producenta tabletki w odpowiedniej ilości wody.
Krok 5: postępujemy zgodnie z poleceniami jakie wyświetla ekspres
Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do ekspresu.

Czym odkamienić ekspres do kawy

Kiedy nasze urządzenie jest jeszcze na gwarancji należy używać produktów zalecanych przez producenta. Informacja czym powinniśmy odkamienić dany ekspres marki np.: Saeco, Jura czy Delonghi znajduje się w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia. Najczęściej są to tabletki do rozpuszczenia w wodzie lub specjalny płyn.

Jeśli nasze urządzenie jest już po okresie gwarancji możemy zastosować uniwersalny płyn do odkamieniania Coffix odkamieniacz do ekspresów. Mieszamy płyn w proporcji 10% odkamieniacza do 90% wody. Ilość mieszanki płynu z wodą jaką należy przygotować jest opisana w instrukcji lub oznaczona na pojemniku na wodę do ekspresu. Dla przykładu do ekspresu Jura A7 należy przygotować 500ml wody z odkamieniaczem, czyli wlewamy 50ml płynu i 450ml wody. Zalecamy odkamienianie ekspresy przy użyciu płynu.

Dostępne są również alternatywne tabletki do rozpuszczenia w wodzie lecz nie polecamy tego rozwiązania ponieważ nie rozpuszczona tabletka może zapchać pompę w ekspresie. Ten problem nie dotyczy oczywiście produktów w tabletkach które przygotował producent ekspresu.

Jak często odkamieniamy ekspres

Ekspres poinformuje nas na wyświetlaczu kiedy należy wykonać odkamienianie. Średnio robimy to od 12 razy do roku wszystko zależy od jakości wody. Nasz serwis ekspresów zaleca odkamieniać co 5kg zużytej kawy. Podczas pierwszego uruchomienia naszego ekspresu należy poprawie ustawić test twardości wody, zaznaczyć czy używamy filtra. Wszystko to ma wpływ na to jak często urządzenie będzie informowało nas kiedy należy wykonać czyszczenie. Zalecamy używania filtrów w zbiorniku na wodę lub filtrów, filtrów w dzbankach lub innego rodzaju filtry usuwające kamień. Poprawi to jakość wody, która zabezpieczy nasz ekspres przed uszkodzeniami oraz jakość kawy.

Wyżej wymienione metody odkamieniania zadziałają do takich modeli jak: Saeco Lirika OTC, Jura E6, Jura E8, Jura S8, Jura Z6, Jura ENA8, Jura D6, Melitta CI Touch, Melitta Barista T Smart, Melitta Passione, Nivona CafeRomatica 769, Nivona CafeRomatica 779, Nivona CafeRomatica 520, Nivona CafeRomatica 789, Nivona CafeRomatica 825, Nivona CafeRomatica 820, Nivona CafeRomatica 970 i podobne.

Odkamienianie ekspresu sodą i inne domowe metody

Tak zwane odkamienianie metodą domową czyli sodą lub kwaskiem cytrynowym jest częstym pytaniem użytkowników poszukujących taniej metody na czyszczenie ekspresu. Soda nie rozpuszcza wapnia więc takie czyszczenie nie przyniesie efektu, zaś kwasek cytrynowy owszem usuwa kamień lecz ciężko przewiedzieć proporcje jakie powinniśmy zastosować. Soda może uszkodzić elementy plastikowe ekspresu, zaparzacz i rurki doprowadzające wodę i kawę a także uszczelki. Dedykowane środki nie są drogie koszt jednego cyklu usuwania kamienia specjalnym środkiem to około 5zł więc nie warto narażać ekspres na uszkodzenie.

 

Polecane produkty do odkamieniania ekspresu (dostawa w około 24h): 

 • Odkamieniacz uniwersalny COFFIX ECO 250 ml

  13,50 
 • Odkamieniacz Uniwersalny COFFIX ECO 1000 ml

  24,00 
 • Odkamieniacz Uniwersalny COFFIX PRO Mocny 1000 ml

  27,50 
 • Delonghi Odkamieniacz, Filtr, Środek do czyszczenia mleka Zestaw

  105,90 
 • DeLonghi odkamieniacz oryginalny 500ml

  44,90  42,50  Promocja! -5%
 • Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor Kryształ B ECO

  529,00 
 • SAECO EVOCA odkamieniacz oryginalny 250 ml

  19,90 
 • NIVONA odkamieniacz oryginalny 500ml

  59,90 
 • Odkamieniacz w płynie do Saeco Scanpart 1000 ml

  26,00 
 • Odkamieniacz w płynie Scanpart Cleaning 250ml

  14,90 
 • JURA Tabletki odkamieniające 3×3 szt.

  56,90 
 • Tabletki odkamieniające Siemens TZ80002B 3 sztuki

  38,90 

Biały ekspres do kawy to wciąż rzadko spotykane urządzenie w ofercie producentów. Nie wiadomo czy to producenci bardziej boją się tego koloru, czy może przyszli nabywcy, którzy nie zgłaszają nawet producentom potrzeby posiadania ekspresu do kawy w takim kolorze. Tymczasem biały ekspres może stać się dużo lepszym wyborem niż ekspres w „standardowym” kolorze, co postaramy się udowodnić w kilku punktach poniżej.

Ekspres do kawy w białej kuchni

W ostatnich latach modne stały się jasne, skandynawskie wnętrza. Minimalistyczny wystrój otwiera nasze pomieszczenia, czyniąc je bardziej przestronnymi, a dobrane ze smakiem meble i dodatki tworzą atmosferę komfortu, na myśl o którym robi nam się ciepło. Zajrzyj do kategorii ekspresów do kawy do domu aby przekonać się co najlepiej pasuje do twojego wnętrza. Czy zatem warto zakłócać domowy porządek źle zaznaczonymi akcentami? Odpowiedź jest prosta. A jednak wiele osób, z przyzwyczajenia lub obawy, stawia w jasnej kuchni ciemny ekspres do kawy, który burzy harmonijny porządek i kłuje w oczy. Dlatego nie trzeba się bać, ekspres w białym kolorze doskonale wkomponuje się w jasne wnętrze i doda mu charakteru.

Wystarczy spojrzeć – oto przykład kuchni z jasnym ekspresem:

Naprawdę warto zainwestować w jasny ekspres, szczególnie z uwagi na fakt, że urządzenie stanie w mocno eksponowanym miejscu, jakim jest kuchnia. Każdy przecież chciałby, aby jego mieszkanie prezentowało się bez zarzutu.

Czyszczenie białego ekrepsu

To nieprawda, że biały ekspres brudzi się mocniej niż czarny. Wiele oczywiście zależy od sposobu użytkowania ekspresu czy materiałów, z których go wykonano, ale naszym zdaniem ekspres w jasnym kolorze łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ nie widać na nim kurzu tak jak na czarnym ekspresie, a materiały, z których go wykonano, ułatwiają szybkie czyszczenie.

 

Oto nasze propozycje białych ekspresów do kawy (kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów):

 • Ekspres do kawy JURA ENA8 Nordic White

  4 299,00 
 • Ekspres do kawy JURA J6 Piano White

  7 499,00 
 • Ekspres do kawy JURA ENA 8 Massive Aluminium

  5 999,00 
 • Ekspres do kawy JURA A1 Piano White

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 779

  2 999,00 
 • Ekspres do kawy JURA A7 Piano White

  3 990,00