Kawa świeżo palona -20%
Świeżo palone kawy ziarniste z Polskiej palarni.
Świeżo palone kawy ziarniste z Polskiej palarni.
Przedstawiamy ofertę świeżo palonej kawy ziarnistej z Polskiej palarni kawy. Wspieraj lokalny rynek, kupując produkty od profesjonalistów w paleniu kawy. Nasze ziarna kawy to zawsze najwyższa jakość i smak. Ziarna pochodzą od dostawców z takich regionów świata jak Włochy, Brazylia, Kolumbia, Peru, Afryka. Kawa jest palona naturalnymi metodami w stopniu jasnym i ciemnym. Taki sposób palenia pozwala wydobyć aromat i smak orzecha, karmelu, czekolady, kakao. Spróbuj każdej kawy z oferty, aby wyrobić sobie swoją opinię, zaskocz sam siebie. Realizujemy każde najmniejsze zamówienia. Jeśli potrzebujesz porady, w wyborze kawy zapraszamy do kontaktu tel: 790-800-103 lub napisz do nas na Facebooku.
Kawa w atmosferze zawierającej tlen szybko wietrzeje i trafi swoje walory smakowe. Zaraz po schłodzeniu ziaren kawę zamykamy w atmosferze czystego azotu, dzięki temu zachowujemy jej świeżość na dłuższy okres. Wentyl umieszczony w paczce nie dopuszcza tlenu i jednocześnie wypuszcza wydzielające się dwutlenek węgla.
Wyselekcjonowane ziarna kawy trafiają do naszej palarni, gdzie umieszczane są w specjalnych piecach. Kawa jest obracana w bębnie, pod którym znajduje się palnik. Kawa obraca się w bębnie, aby każde ziarno było równo palone. Ziarna palimy na kolor jasny, aby oddać jak najlepiej smak kawy. Po paleniu kawa trafia do schłodzenia, aby jak najszybciej przerwać dalsze palenie.
Nie ma dwóch identycznych w smaku kaw ziarnistych. Smak zależy przecież od miejsca pochodzenia ziaren, sposobu ich uprawy oraz.. stopnia wypalenia. Ten poziom trzeba więc sprawdzić. Informacje na jego temat zawsze powinny zostać umieszczone na opakowaniu artykułu spożywczego. Czasami umieszcza się je pod postacią grafiki małego ziarenka, które może mieć jasny, ciemny lub niemalże czarny kolor. Mówi on o tym, jak dana kawa ziarnista była wypalana. Przekazuje też niebezpośrednio informacje na temat jej prawdopodobnego smaku, aromatu i… jakości.
Polscy konsumenci dość chętnie sięgają po bardzo jasne ziarna. Nie są one jednak tak zupełnie białe. Gdyby wpadały w białawy odcień, oznaczałoby to, że w ogóle nie były palone, a taką kawę nazywa się kawą zieloną. Tradycyjne jasne ziarna palone przyjmują więc bardziej kolor jasnobrązowy. Czasami są też delikatnie pomarańczowe lub beżowe. Nie ma na nich oleistych śladów. Zazwyczaj nie są aż tak mokre i lepkie jak dłużej palone ziarna. Ta metoda palenia pozwala na wydobycie z ziaren ich prawdziwej głębi. Najlepiej ukazuje więc prawdziwe walory smakowe konkretnej kawy.
Średni stopień palenia też jest jak najbardziej w porządku. Tak palona kawa ziarnista będzie już nieco ciemniejsza od tej opisanej powyżej, tak więc zmianie ulegnie jej kolor, który stanie się już głęboko i intensywnie brązowy. Ziarna o średnim poziomie wypalenia pozwalają na wyczucie bardzo specyficznego i charakterystycznego smaku. Najlepiej i najdłużej zachowują swój aromat. Ten stopień palenia pozwala więc zachować wszystkie nuty zapachowe ziaren.
Na rynku występuje też coś takiego jak ciemna kawa ziarnista. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona najciemniejsza i zarazem najbardziej intensywna – i w smaku, i w zapachu. Kawa o takim stopniu wypalenia zazwyczaj będzie mieć już goryczkowy posmak. Ma to jednak swoje plusy. Najprawdopodobniej nikt nie wyczuje w niej bowiem kwaśnego posmaku, za którym nie wszyscy w kawie przepadają.
Mimo iż istnieją trzy podstawowe odmiany kawy ziarnistej, tylko dwie z nich zdobyły wysoką popularność. Są to wszystkim dobrze znane gatunki: arabica i robusta. Każdy wie, że czymś muszą się one od siebie różnić. A co to takiego jest? No i który z tych dwóch gatunków jest lepszy?
Arabica to ulubieniec większości Europejczyków. Polacy zdecydowanie najczęściej ją kupują i na ogół wolą ją od jej koleżanki, czyli robusty. Kawa ziarnista arabica cechuje się bardzo charakterystycznym kształtem i wyglądem ziaren. Są one delikatnie spłaszczone. Posiadają też typowe dla nich wyżłobienia, które zwykle układają się w literę S. Otwory te przebiegają przez sam środek ziarna. To jednak smak jest tutaj najważniejszy. W przypadku arabici charakteryzuje się on delikatnością i względną łagodnością. Klasyczne nuty uzupełnia dość wyraźny orzechowy posmak, który wspaniale łączy się z intensywnością kofeiny. Kawa arabica samej kofeiny nie ma akurat za dużo. Jeżeli więc chciałbyś jak najszybciej się pobudzić, być może warto by było sięgnąć jednak po robustę.
Robusta to coś dla osób odważnych, które zawsze wybierają te mocniejsze i intensywniejsze rozwiązania. Ta kawa nie ma w sobie nic z łagodności arabici. Jest ostra i mocna. Nierzadko też można w niej wyczuć pewną cierpkość, która tylko podkreśla tą jej naturalną intensywność. Na pewno kawa ziarnista robusta nie jest produktem uniwersalnym. Niektórym totalnie nie będzie smakować, ale znajdą się i tacy, którzy docenią jej moc. Robusta ma też oczywiście więcej kofeiny od arabici. Wybierana jest zwykle przez tych, którym nie do końca zależy na samym smaku kawy, a raczej na jej pobudzających i dodających energii właściwościach.
Oczywiście większość osób uzna przewagę arabici nad robustą, ale jeśli nigdy nawet nie próbowałeś tego drugiego gatunku, koniecznie powinieneś to zmienić. Być może akurat tobie przypadnie on do gustu. Warto wypróbować różne rozwiązania, zanim wybierze się dla siebie to jedno jedyne.