Jaki ekspres do kawy do 2000 zł

Czy warto kupić ekspres do 2000 złotych,  a może nawet do 1500zł? Czy nie stracimy zbyt wiele na jakości? W tym małym poradniku / rankingu przedstawiamy ekspresy do 2 tys. zł z małym zapasem na gwałtownie rosnące w ostatnim czasie ceny. Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, ale ekspresy do kawy są naprawdę skomplikowanymi urządzeniami. Na stosunkowo małej przestrzeni musimy zmieścić młynek do kawy, zaparzacz, termoblok podgrzewający wodę i całą elektronikę, która połączy to w funkcjonalną całość. Przy zakupie na taką kwotę należy więc liczyć się z pewnymi kompromisami i zrezygnować z jakości przynajmniej jednego z wymienionych podzespołów.

Nie oznacza to jednak, że ekspres do 2 tysięcy złotych nie zaparzy nam dobrej kawy. Będziemy po prostu zmuszeni do wyboru, najczęściej pomiędzy funkcjonalnością i łatwością obsługi, a jakością kawy. Dla przykładu, pierwszy ekspres z naszej listy (swoją drogą świetne urządzenie dla kawoszy szukających bardzo dobrej jakości kawy bez zbędnych funkcji i udziwnień) oferuje bardzo wysoką jakość kawy. Powiedziałbym, że wręcz wybitną w porównaniu do jego cenowych odpowiedników, ale niestety nie posiada wyświetlacza, a Espresso, Caffe Crema, Cappuccino i Latte Macchiato, to „jedyne” oferowane przez niego specjały kawowe. Wspomniałem o specjałach kawowych, ponieważ ten model jest jeszcze w stanie podać gorącą wodę, na przykład na herbatę, lub do Americano. Ponadto, obsługa jest nieco bardziej skomplikowana i nie zawsze będziemy wiedzieli co mu dolega, lecz po kilku tygodniach wprawy i oswojeniu się z procesami czyszczeń te małe komplikacje odejdą na drugi plan.

Top 6 ekspresów do 2000 zł:

Podobną regułę możemy przyjąć przy każdym ekspresie z listy. Ma być tanio – z czegoś trzeba zrezygnować. Ekspres z drugiego miejsca na liście, Jura ONO, przyrządzi wybitne wręcz espresso, ale nie posiada młynka. Dr. Coffee H2 posiada super nowoczesny design i masę przeróżnych funkcji, ale jakość kawy nie będzie tak wysoka jak w ekspresach Jura, czy Melitta.

Odpowiadając sobie na pytanie jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, należy również dobrze zastanowić się nad takimi kwestiami jak jego przeznaczenie, czy miejsce, w którym będzie stał. Ekspresy do 2000 złotych nadają się raczej do użytku domowego lub ewentualnie do małego biura. Praktycznie każdy model z listy powyżej jest przeznaczony maksymalnie do 15 kaw dziennie. Regularne przekraczanie tego limitu może doprowadzić do szybkiego zużycia ekspresu i konieczności zakupu nowego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że ekspresy automatyczne z tej półki cenowej są nietrwałe. Zastosowane w nich materiały pozwalają na długie użytkowanie, jeśli tylko użytkownik będzie dbał o regularne czyszczenie, odkamienianie i używał go zgodnie z zaleceniami producenta.

kod rabatowy na kawę

 

Mimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenia te cechują się nowoczesnych wyglądem, który doda charakteru niejednemu pomieszczeniu. Co więcej, nawet w tym przedziale cenowym można znaleźć urządzenia z funkcją OT (One Touch), które pozwolą na przygotowywanie kawy mlecznej za pomocą dotknięcia jednego przycisku.

Nie da się ukryć, że ekspres do 2000 złotych będzie klasyfikowany jako tani ekspres do kawy, ale z pewnością zadowoli gusta niewymagającego wielbiciela kawy. Taki ekspres będzie również idealnym wyborem jako pierwszy ekspres do kawy, lub ekspres na działkę, czy do domku letniskowego. Jeśli jednak Twoje wymagania są nieco wyższe i choć trochę znasz się na kawie, lub po prostu chciałbyś się na niej poznać,  ekspres do kawy z wyższego przedziału cenowego będzie dla Ciebie koniecznością.

Przy wyborze ekspresu warto sprawdzić:

 • Jakiego rodzaju kawy będziemy pić (tylko czarną, czy również mleczne)
 • Upewnić się, że ekspres ma system One Touch (czyli przygotowanie kawy mlecznej jednym przyciskiem)
 • Jakie są rozmiary ekspresu, aby pasował do zaplanowanego miejsca
 • Gdzie jest zbiornik na wodę (musimy mieć do niego łatwy dostęp)
 • Czy ekspres będzie pasował wizualnie do naszej kuchni
 • Czy nasze potrzeby dotyczące wydajności nie będą zbyt wysokie

Jedno jest pewne. Każdy ekspres do kawy potrzebuje dobrych ziaren! Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty kawy ziarnistej w naszym sklepie. Możemy pochwalić się bezpośrednim importem kawy z kilku rodzinnych włoskich palarni, gdzie dbałość o tradycje i jakość jest zawsze na pierwszym miejscu.

Oto nasze propozycje na ekspres do kawy do 2000 zł (dostawa w około 24h):

 • Ekspres do kawy ciśnieniowy Saeco Royal Black 2020

  Ekspres do kawy ciśnieniowy Saeco Royal Black 2020

  2549,00  brutto
 • Ekspres do kawy Melitta® Caffeo CI Pure Black E970-003

  Ekspres do kawy Melitta® Caffeo CI Pure Black E970-003

  2699,00  brutto Promocja! -10%
 • Ekspres przelewowy do kawy Melitta AromaFresh RWT 1021/03 – metaliczny szary

  Ekspres przelewowy do kawy Melitta AromaFresh RWT 1021/03 – metaliczny szary

  849,00  brutto
 • Ekspres do kawy Melitta® LATTICIA® OT F300-101Ekspres do kawy Melitta® LATTICIA® OT F300-101

  Ekspres do kawy Melitta® LATTICIA® OT F300-101

  1999,00  brutto Promocja! -17%
 • Ekspres do kawy Jura ONO Coffee Black (EA)

  Ekspres do kawy Jura ONO Coffee Black (EA)

  1799,00  brutto
 • Ekspres do kawy Dr. Coffee H2 – Czarny + 2kg kawy gratis!
  2KG KAWY GRATIS!

  Ekspres do kawy Dr. Coffee H2 – Czarny + 2kg kawy gratis!

  2799,00  brutto

 

Ekspres do kawy w naszych domach